Reklama

Wakacje w Płocku na wesoło. Ponad milion złotych na projekty

Opublikowano:
Autor:

Wakacje w Płocku na wesoło. Ponad milion złotych na projekty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydane ponad pół miliona złotych, niemal 10 tys. uczestników poszczególnych projektów. Kolejne, bardzo różnorodne już niebawem, aby latem w Płocku było wesoło. Nowe propozycje dla płocczan przedstawiono gościom w nowej siedzibie Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka". A skoro nowa siedziba, to i prezentów zabraknąć nie mogło.

Wydane ponad pół miliona złotych, niemal 10 tys. uczestników poszczególnych projektów. Kolejne, bardzo różnorodne już niebawem, aby latem w Płocku było wesoło. Nowe propozycje dla płocczan przedstawiono gościom w nowej siedzibie Fundacji "Fundusz Grantowy dla Płocka". A skoro nowa siedziba, to i prezentów zabraknąć nie mogło.

Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka" stanowi płaszczyznę wspólnych działań miasta Płock, PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins. Tym bardziej we wtorek w nowej siedzibie przy ul. Kościuszki zjawiło się sporo gości przy okazji złożenia gratulacji wszystkim osobom, których projekty zostaną sfinansowane w ramach konkursu "Wakacje 2019 w Płocku na wesoło". Co roku, począwszy od 2012 r., kolejne projekty dla płocczan mogą liczyć na finansowe wsparcie. W dotychczasowych sześciu edycjach konkursu dofinansowano 43 projekty na łączną kwotą prawie 515 tys. zł. Wzięło w nich udział blisko 10 tys. mieszkańców Płocka.

Zainteresowanie konkursem jest na tyle duże, że władze Funduszu zdecydowały o zwiększeniu budżetu. Tegoroczna pula przekroczyła 100 tys. zł. Wpływ na taką decyzję miały również same projekty, które uznano za ciekawą ofertę dla osób pozostających latem w Płocku. Dzięki temu ponad 620 młodych płocczan będzie mogło spędzić bezpłatnie tegoroczne wakacje na wesoło.

- Staraliśmy się stworzyć taką ofertę dla dzieci, aby ta była różnorodna - wyjaśniała Wioletta Kulpa z PKN Orlen, zasiadająca również w radzie Fundacji. - Widzieliśmy przy poprzednich edycjach bardzo duże zainteresowanie wieloma projektami, stąd kontynuacja. Dziękuję również za te nowe pomysły, które będą zrealizowane z myślą o dzieciach w ramach Funduszu Grantowego dla Płocka.

Reprezentująca Basell Orlen Polyolefins, Agnieszka Rejnowicz - również z rady Fundacji - dodawała, że oprócz letnich projektów, Fundusz Grantowy dla Płocka regularnie realizuje wiele innych w ciągu roku.

- Z roku na rok projekty wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością, dlatego my z otwartym sercem i kieszeniami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. W tegoroczne wakacje zaproponujemy szeroki wachlarz propozycji począwszy od kultury po sport.

Zanim jednak wręczono symboliczne czeki, nawiązano do nowej siedziby. Z niewielkiego metrażu - raptem 20 metrów kwadratowych przy ul. Misjonarskiej - przeprowadzili się do budynku przy ul. Kościuszki 8 (na parterze mieści się siedziba Okręgowej Izby Lekarskiej). Wszystko wygląda jak dwupoziomowe mieszkanie. Dolną część tworzą pomieszczenia administracyjne, w tym jedna większa sala, z kolei górna stała się dziecięcą przestrzenią do zabaw.

- Nadszedł moment, kiedy uznaliśmy, że Fundusz w dotychczasowych warunkach nie może rozwijać się dalej - podkreślała Marzena Kapuścińska z zarządu Fundacji. - Skierowaliśmy się do prezydenta Płocka i prezesa Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Mirosława Kłobukowskiego. Dzięki wspólnym staraniom, jako Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka, uzyskaliśmy akceptację i mogliśmy przenieść się tutaj, co jest dla mnie zwieńczeniem marzeń osobisto-zawodowych. Od dawna marzyłam o zapleczu dla naszych streetworkerów, aby mogli tu przyjść, przyprowadzić dzieci, poczytać książkę czy odrobić z nimi lekcje. Dziękuję z tego miejsca wszystkim: gminie miasto Płock, PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins za zaangażowanie finansowe, rzeczowe, osobiste, co pozwoli nam rozwijać nasze pomysły i kolejne projekty, czuć się w tym miejscu komfortowo.

Wręczała podziękowania wszystkim trzem fundatorom.

Włodarz miasta stwierdził, że warunki w nowej siedzibie stworzone dla dzieci i młodzieży są "imponujące". Jak dopowiadał, to element rewitalizacji społecznej starówki. Wręczył prezent w postaci obrazu z panoramą miasta.

- A tu jest taki symboliczny klucz. Mam nadzieję, że nie zabraknie energii i pomysłów do działań na rzecz społeczności miasta Płocka.

Granty

Tym razem Fundacja wesprze m.in. cykliczne zajęcia z zakresu astronomii, żeglarstwa, rękodzieła, jak też regularne półkolonie z programem kulturalnym czy sportowo - rekreacyjnym. Nabór dzieci do udziału w poszczególnych projektach będzie prowadzony przez wyłonione w konkursie
organizacje i rozpocznie się w najbliższych dniach. Szczegółowe informacje na temat projektów i kontakt do organizatorów zamieszczone zostaną na stronie www.fundusz-grantowy.pl.

W tym roku w konkursie ?Wakacje 2019 w Płocku na wesoło? zostały dofinansowanie projekty:
1. Stowarzyszenie Człowiek Kultura
NoveLato w Płocku 2019
Półkolonie (5 dni x 3 turnusy) w NoveKino Przedwiośnie. Program półkolonii przewiduje seanse w kinie, spektakle teatralne, zwiedzanie ZOO i żywe lekcje historii w Muzeum Diecezjalnym w Płocku.
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 10 lat
2. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek w Płocku
Wakacyjny BOOKiet przygód
Cztery imprezy plenerowe: w lipcu - "Lato lubi zabawę" - rodzinny piknik w Radziwiu; "Noc przygód z Krzysztofem Petkiem" w ogrodzie Książnicy Płockiej; warsztaty teatralne w ogrodzie biblioteki Chotomek "Teatr Form Wielu" pt. "I ty możesz zostać aktorem", natomiast w sierpniu - piknik literacki na osiedlu Tysiąclecie pt. "Kolorowych mórz mozaika", osiedle Podolszyce Północ - Wirtualna Podróż Marzeń "Egzotyczna wyprawa na Kubę". Dodatkowo warsztaty z egzotycznymi zwierzętami z klubu "Zwierzakoluby" dla dzieci.
Grupa odbiorców: wszyscy mieszkańcy Płocka
3. Płocka Akademia Rękodzieła
Twórcze Indiańskie Wakacje
20 warsztatów rękodzielniczych (10 warsztatów w tygodniu) 1: Obróbka drewna; 2: Ceramika; 3: Makrama; 4: Filcowanie; 5: Szycie elementów stroju indiańskiego
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 12 lat
4. Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku
Niebo Nad Małachowianką
Warsztaty jednodniowe: 5 dni x 2 warsztaty dziennie - warsztaty astronomiczne i meteorologiczne w obserwatorium astronomicznym Małachowianki
Grupa odbiorców: młodzież w wieku 13 ? 16 lat
5. Płocki Okręgowy Związek Żeglarski
Samuraje pod Żaglami
Jednodniowe warsztaty x 3 dni w tygodniu (6 spotkań) - zajęcia z żeglarstwa i aikido
Grupa odbiorców: dzieci i młodzież w wieku 6 -15 lat
6. Master Kids Płock
Piłkarskie wakacje z Master Kids
Półkolonie 6-dniowe. Program przewiduje zajęcia sportowe, promowanie zdrowego trybu życia z zajęciami dodatkowymi (ZOO Płock, zajęcia w parku linowym, basen)
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 7 -12 lat
7. Stowarzyszenie Kulturka
Pływaj i tańcz! Aktywne lato z elementami rehabilitacji
Półkolonie (2 turnusy), 4 grupy (po 2 grupy wiekowe w tygodniu). W ramach półkolonii odbędą się zajęcia taneczne oraz rekreacyjno-sportowe m. in. na basenie oraz w zakresie integracji sensorycznej i rehabilitacji
Grupa odbiorców: dzieci w wieku 5 ? 10 lat i młodzież 11 ? 16 lat

O terminach zgłoszeń do każdego z powyższych projektów Fundacja będzie informowała na stronie internetowej oraz na profilu społecznościowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE