Reklama

Reklama

Wakacje na ROD-os. Działki rekreacyjne w Płocku nawet do 100.000 zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mars

Wakacje na ROD-os. Działki rekreacyjne w Płocku nawet do 100.000 zł - Zdjęcie główne

Działki rekreacyjne w Płocku cieszę się dużym zainteresowaniem | foto mars

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez ostatnie dwa lata głównie pandemia koronawirusa wywindowała ceny działek rekreacyjnych w Polsce, także w Płocku. Jak wyglądają obecnie ceny wywoławcze?

Reklama

Zainteresowanie popularnymi "Rod-osami" wzrosło nawet kilkukrotnie, co błyskawicznie znalazło odbicie w cenach. W Płocku jest ponad 20 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Od razu zaznaczmy, że ziemia, na której działają ROD, jest własnością Skarbu Państwa. Nie można jej kupić, można ją tylko wydzierżawić, przenieść prawa do dzierżawy na inną osobę.

Tak więc nieraz używane sformułowanie "sprzedam działkę ROD" ma tylko znaczenie symboliczne, bo nie jest to typowa sprzedaż - nigdy nie zostaniemy właścicielami takiej działki, ale możemy ją użytkować.

Prawo do działki w ROD nabywamy przez zawarcie umowy dzierżawy działkowej z ROD lub - w przypadku nabywania prawa od innego działkowca - umowy przeniesienia prawa do dzierżawy działki poświadczonej notarialnie i zatwierdzonej przez stowarzyszenie ogrodowe.

Działka rekreacyjna w Płocku. Ile to kosztuje?

Jakie opłaty ponoszą działkowcy? Np. w jednym z płockich ogrodów są to:

- 0,80 zł / m2 – opłata ogrodowa

- 6 zł składka członkowska – dla działkowców zrzeszonych w PZD

- 85 zł/działka (opłata roczna za wywóz odpadów komunalnych).

Dla nowych działkowców dochodzą jeszcze 600 zł – opłata ogrodowa.

Inne opłaty:

- 500 zł – podłączenie do ogrodowej sieci energetycznej.

- 30 zł – opłata ogrodowa energetyczna (dotyczy działkowców korzystających z ogrodowej sieci energetycznej).

- 20 zł / rok – opłata ogrodowa przeznaczona na utrzymanie czystości i porządku w alejkach ogrodowych (3-4 razy koszenie – dotyczy działkowców zlecających całoroczne koszenie alejek ogrodowych przy danych działkach).

Sprawdziliśmy, jakie działki są w ofercie w Płocku.

11.000 zł. Działka w ROD Goździk na Winiarach w Płocku. 330 mkw., 30 od wejścia do ogrodu bramą nr 1 od ul. Dybowskiego. Woda oraz punkt podłączeniowy energii elektrycznej tuż przy działce. Działka w kształcie trapezu. Maliny, agrest, kilka drzew owocowych. 

13.500 zł. Działka w ROD Oaza, ul. Dobrzykowska. Działka narożna o metrażu 410 mkw., tylko jeden sąsiad. Na działce kilka drzew, lipy. Działka do własnej adaptacji, nieogrodzona. 

20.000 zł. Działka w ROD Wiśniowy Sad, ul. Szpitalna. Na działce znajduje się altana, która wymaga remontu. Działka ma doprowadzoną wodę oraz prąd, jest ogrodzona. Do tego różne drzewa i krzewy owocowe.

20.000 zł. Działka w ROD "Budowlani", 300 mkw. Domek murowany, drzewka owocowe, trawa. Doprowadzony prąd.

27.000 zł. Ul. Szpitalna, 261 mkw., altana konstrukcji drewnianej, doprowadzona woda, istnieje możliwość podłączenia prądu. Na działce znajduje się kilka drzew owocowych takich jak czereśnie, wiśnie, do tego ozdobne krzewy iglaste.

Działki ROD w Płocku coraz droższe

32.500 zł. Działka na Winiarach, 300 mkw., blisko przystanku KM, sąsiedztwo Sobótki, energia elektryczna, woda, altana drewniana oraz składzik narzędziowy. Dodatkowo narzędzia ogrodnicze, meble ogrodowe. Naniesienia wieloletnie (drzewa i krzewy).

35.000 zł. Działka 400 mkw. na terenie Nadwiślańskiego Ogrodu Działkowego. Drewniany domek o powierzchni ok. 16 mkw. z łazienką z wc i prysznicem, podłączona jest woda (ciepła, zimna), prąd i szambo. Domek jest świeżo wykończony, przed domkiem kostka pod altankę lub taras. Na działce nasadzenia owocowe: jabłoń, jeżyny, maliny, czarna porzeczka oraz bukszpan i róże.

35.900 zł. Działka w Złotych Piaskach, ul. Dobrzykowska, 400 mkw. Domek drewniany ocieplony 34 mkw. i taras 9 mkw.

40. 000 zł. Działka przy ul. Dobrzykowskiej, 630 mkw. Altana ok. 17 mkw., energia elektryczna.

45.500 zł. Winiary, ul. Szpitalna, 313 mkw. drewniany domek z tarasem o pow.18 mkw., z instalacją elektryczną i wodą, ocieplony, w pełni umeblowany. Jest również domek narzędziowy. Działka zadbana, gotowa do użytkowania.

100.000 zł. Ul. Narodowych Sił Zbrojnych, 450 mkw. Altanka murowana, składa się z dużego pokoju z aneksem kuchennym, pomieszczenia gospodarczego z toaletą, poddasza. Wykończenie płytki, gładzie, duży taras z zestawem mebli z bali. Z trzech stron żywopłot z tui. Strefa zabaw dla dzieci, plac zabaw z bali, piaskownica, duża przestrzeń do gry w piłkę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy