Reklama

W weekend piknik z paradą i koncertami

Opublikowano:
Autor:

W weekend piknik z paradą i koncertami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze tylko kilka dni dzielą nas od kolejnego majowego weekendu, kiedy rozpocznie się Piknik Europejski. Program wypełnią brzmienia z różnych muzycznych szuflad. Znajdzie się coś dla zwolenników wernisaży i biegania, przez centrum miasta przejdzie barwna parada. Zostaje tylko trzymać kciuki za ładną pogodę.

Jeszcze tylko kilka dni dzielą nas od kolejnego majowego weekendu, kiedy rozpocznie się Piknik Europejski. Program wypełnią brzmienia z różnych muzycznych szuflad. Znajdzie się coś dla zwolenników wernisaży i biegania, przez centrum miasta przejdzie barwna parada. Zostaje tylko trzymać kciuki za ładną pogodę.

Od 18 lat płocka starówka staje się bardziej kolorowa za sprawą Pikniku Europejskiego. W tym roku wspólnie z gośćmi świętujemy w sobotę i niedzielę 7 i 8 maja. Do naszego miasta zjadą się delegacje z Darmstadt, Fort Wayne, Żytomierza, Rustawi, Mytiszczi, Możejek, Loznicy, Nowopłocka, Plewen. A wszystko to z powodu wypadającego 9 maja Dnia Europy i uczczenia współpracy z miastami partnerskimi Płocka. Chodzi o dwa okrągłe jubileusze z białoruskim Nowopłockiem oraz Mytiszczi w Rosji. Z pierwszym miastem Płock współpracuje od 20 lat, z drugim od 10.

Piknik zainauguruje parada z uczniami płockich szkół, którzy każdego roku wymyślają sobie charakterystyczne przebrania związane z jakimś europejskim państwem. Można spodziewać się udziału kilkuset osób. Wszyscy wyruszą z placu przed teatrem kwadrans po godzinie 15.00. Przejdą w strojach na Starym Rynek, aby zaprezentować wspólnie z przedszkolakami program artystyczny. Będzie rozstawiona wystawa okolicznościowa. Kolejna ekspozycja pojawi się w Domu Darmstadt. Na piętrze znajdziemy fotografie zebrane w jedną pulę zatytułowaną „Mytiszczi – miasto, ludzie, wydarzenia”. W czasie tegorocznego Pikniku powitamy w Płocku Zespół Folklorystyczny 'Polonez" z Darmstadt, który wystąpi w siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” 7 maja o godzinie 17.00 (płocczanie będą koncertować w Darmstadt na przełomie czerwca i lipca).

Wieczorem czas na koncerty. Pierwszy, zatytułowany „Melodie z różnych zakątków Europy” w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Tokarczyka, rozpocznie się na starówce o godzinie 20.00. Skalę głosu i warsztat zaprezentują soliści, Katarzyna Oleś-Blacha (sopran) oraz znany także słuchaczom muzyki popularnej, jeden z laureatów programu "Szansa na suces", wokalista Andrzej Lampert (tenor). W ubiegłym roku występowała Sylwia Grzeszczak. Dla tych, którzy gustują w muzyce klubowej, w ogródku MZOS-u w pobliżu Wieży Ciśnień didźeje rozkręcą imprezę towarzyszącą Piknikowi Europejskiemu, w czym pomoże im zespół Rebeka. Czas na coroczną Majunię. Początek o godzinie 19.00. Bilety w symbolicznej kwocie 5 zł do kupienia w bileterii POKiS-u i w pubie Zachęta.

Dwudniowy Piknik Europejski to również okazja, aby zobaczyć nowy stadion Stoczniowca. Obiekt przyda się przy organizacji niedzielnego „Biegu europejskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. A co dalej w programie? Można udać się w południe do Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Atrium Mosty, która zadba o odpowiednią prezentację prac plastycznych przygotowanych przez dzieci pt. „Barwy Nowopłocka”.

Była już muzyka symfoniczna i klubowa, nie padła natomiast żadna propozycja dla fanów ostrzejszych brzmień. Jednak i dla nich znajdzie się coś dobrego w piknikowym koszyku. Od godziny 16.00 ponownie do ogródka MZOS-u zaczną schodzić się na "Rock Tower" kolejni koncertowi bywalcy. Ostatnie riffy zabrzmią około godziny 22.00. Gwiazdą będzie zespół Hate, wcześniej wyjdą na scenę: Hoghshead (MDK Płock), Fear Inside Of Me (Płock), Reszta Pokolenia (Płock), The Old Crone (Płock), Vedonist i czeska kapela Sebastien. Bilety również w cenie 5 zł do nabycia w bileterii POKiS-u.

Dla uczniów przygotowano konkurs, w którym główną nagrodą jest kwota 15 tys. zł z przeznaczeniem na zorganizowanie wycieczki szkolnej. Konkurs przebiega w czterech etapach: plenerowej gry miejskiej pt. „Europejskie wędrówki” (5 maja), poprzez udział w paradzie miejskiej, przygotowaniu prezentacji kraju na Starym Rynku i występu scenicznego.

Program wraz z godzinami jest dostępny w naszym

Fot. Zeszłoroczny Piknik Europejski,  Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE