Reklama

W weekend Dni Chemika. Zaproszeni są wszyscy płocczanie

Opublikowano:
Autor:

W weekend Dni Chemika. Zaproszeni są wszyscy płocczanie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni na tegoroczne Dni Chemika. Dwudniowa impreza rozpoczyna się we w sobotę, a na płocczan czekają nie lada atrakcje. Wśród nich diabelski młyn.

Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni na tegoroczne Dni Chemika. Dwudniowa impreza rozpoczyna się we w sobotę, a na płocczan czekają nie lada atrakcje. Wśród nich diabelski młyn. 

Podobnie jak przed rokiem, impreza odbędzie się na terenach zielonych przy Politechnice Warszawskiej. W sobotnim programie piąta już Orlen Olimpiada, czyli zmagania sportowe. W tym roku zawodnicy staną w szranki w 11 dyscyplinach, m.in. w biegu na 6 km czy wyścigu rowerowym na 12 km, a także piłce nożnej czy szachach. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 2000 zawodników.

Zawody sportowe nie są jednak jedyną atrakcja. Przygotowano strefę rodzinną, w której przewidziano atrakcje dla dzieci i młodzieży. 

- Będą urządzenia pneumatyczne, ale również atrakcje naukowe, o których będzie opowiadał prawdziwy robot o wdzięcznym imieniu Eugeniusz. Oprócz tego będą konkursy, mini zawody sportowe, pokazy chemiczne i coś czego nie może zabraknąć - bogaty i smaczny catering z którego będzie można skorzystać wymieniając zaproszenie na zestaw kuponów upoważniających do bezpłatnego otrzymania posiłków z piknikowego menu - zapowiada Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego koncernu. 

Na zakończenie soboty tradycyjnie koncert. Tym razem nie zagra gwiazda, a młodzi muzycy znani fanom programu The Voice of Poland - Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Małgorzata Nakonieczna. Wykonają utwory z XX-lecia międzywojennego. Na warsztat wezmą takich artystów jak Eugeniusz Bodo, Jan Kiepura czy Zula Pogorzelska. Któż nie kojarzy takich przebojów jak „Brunetki, blondynki” czy "Ada to nie wypada". Artystom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna, a imprezę poprowadzą Maciej Musiał i Agata Konarska. Sobotni wieczór zakończy nowoczesny pokaz laserowy.

Niedziela to z kolei Talentiada. Tegoroczny konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: śpiew, taniec oraz OPEN obejmując inne formy wyrazu artystycznego i estradowego. Młodzi artyści zaprezentują swój program jako soliści lub zespołowo. Przewidziano trzy kategorie wiekowe: 3-10 lat, 11-15 lat i 16-18 lat. 

Jedną z większych atrakcji będzie diabelskie koło, które jednorazowo pomieści 80 osób, po 4 w jednej gondoli. Najwyższy punkt widokowy znajdzie się 28 metrów nad ziemią. 

Organizacja Dni Chemika wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. 

W piątek 15.06 od godz. 18:00 do soboty 16.06. do godz. 23:30  zostaje wyłączony z ruchu odcinek ul. Łukasiewicza od ulicy 7 czerwca 1991r. do ul. Kobiałka oraz na odcinku w okolicy Bramy nr 10 wjazd na teren Zakładu Produkcyjnego. Przejazd w obu kierunkach w tym przypadku zostanie poprowadzony przez parking sąsiadujący z ulicą Łukasiewicza.

W sobotę 16.06. w godzinach 8:00 - 16:00 - zostaje tymczasowo wyłączony z ruchu odcinek ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do ul. Maszewskiej. Wyłączone z ruchu będą także drogi wewnętrzne na terenie PPPT, w tym także te, które wykorzystywane są obecnie jako czasowy objazd remontowanego odcinka ul. Łukasiewicza.

Odcinki dróg, na których zostaną wprowadzone tymczasowe ograniczenia, zostaną wygrodzone zaporami. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE