Reklama

W tym roku święto piłki nożnej z... paniami

Opublikowano:
Autor:

W tym roku święto piłki nożnej z... paniami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczny Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej połączy aktywność sportową z akcją społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. – Z danych statystycznych wynika, że co 14. kobieta w Polsce zachoruje na raka piersi – mówiła szefowa Płockiego Stowarzyszenia Amazonek Danuta Cybulska.

Tegoroczny Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej połączy aktywność sportową z akcją społeczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. – Z danych statystycznych wynika, że co 14. kobieta w Polsce zachoruje na raka piersi – mówiła szefowa Płockiego Stowarzyszenia Amazonek Danuta Cybulska.

Tegoroczne święto piłki nożnej będzie miało wyjątkowy charakter, bo zobaczymy w nim również panie. W zaplanowanym na 8 czerwca meczu piłki nożnej wezmą udział zawodniczki z Klubu Sportowego Królewscy Płock, reprezentantki Urzędu Miasta Płocka, jak również Szkoły Podstawowej nr 5. Ciekawostką jest fakt, że na bramce stanie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Inicjatywa organizowania tego typu spotkań w dniu 8 czerwca stanowi bezpośrednie nawiązanie do drugiej rocznicy rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na warszawskim Stadionie Narodowym. Odpowiada za nią Fundacja Piłka jest Piękna. W zeszłym roku rozegrano z tego tytułu ponad 1000 meczów w całej Polsce.

Zespolenie profilaktyki i sportu nie powinno nikogo dziwić. Sekretarz płockich Amazonek Katarzyna Królikowska przypominała, jak niebezpieczna jest otyłość w przypadku raka piersi. Jednym ze sposobów, aby uchronić się przed nawrotem choroby, jest właśnie aktywność fizyczna.

Według relacji Aliny Boczkowskiej z biura prasowego ratusza, nie był to jednak jedyny problem, na jaki wskazywały przedstawicielki organizacji podczas konferencji.

– Kobiety boją się wykonywać badania profilaktyczne, traktując ich wynik jak wyrok śmierci – klarowała podczas spotkania Danuta Cybulska, która operację przeszła 19 lat temu. - Tymczasem przy wczesnym wykryciu choroby istnieją bardzo duże szanse na jej wyleczenie.

Podczas niedzielnej imprezy w ogródku jordanowskim płockie Amazonki zasiądą w przygotowanym dla nich namiocie. Wszystkim przybyłym wręczą różowe ulotki i materiały informacyjne, aby zdopingować do badań nie tylko same kobiety, ale także zachęcić mężczyzn do większej dbałości o stan zdrowia swoich partnerek. Wedle informacji Danuty Cybulskiej, w ubiegłym roku zaledwie 37 % pań zdecydowało się na podjęcie profilaktyki. Na przygotowanym fantomie odbędzie się pokaz, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzać takie badanie piersi.

Impreza rozpocznie się w ogródku jordanowskim o godzinie 12.30 i zakończy około godziny 15.00.

 Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE