Reklama

W tej dziedzinie także obowiązuje savoir vivre – wiesz, jak nosić zegarek?

Opublikowano:
Autor:

W tej dziedzinie także obowiązuje savoir vivre – wiesz, jak nosić zegarek? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zdecydowana większość z nas nosi zegarek na lewej ręce. Jednak także w przypadku większości z nas, wiedza na temat noszenia zegarka zgodnie z obowiązującymi zasadami savoir vivre na tej kwestii się kończy. Wiesz, jak prawidłowo nosić zegarek?

Zdecydowana większość z nas nosi zegarek na lewej ręce. Jednak także w przypadku większości z nas, wiedza na temat noszenia zegarka zgodnie z obowiązującymi zasadami savoir vivre na tej kwestii się kończy. Wiesz, jak prawidłowo nosić zegarek?

Zegarek nosimy na lewej ręce – tylko dlaczego?

Z pewnością dla większość z nas, zegarek na lewej ręce to kwestia przyzwyczajenia. W taki sposób nosimy przecież zegarek od zawsze. Jednak jak się okazuje, ten sposób noszenia zegarka wynika nie tylko z naszych przyzwyczajeń.

Zegarek nosimy na lewej ręce dla wygody.

W ten sposób odciążamy rękę prawą, która to na co dzień jest zdecydowanie bardziej zaangażowana w wykonywanie przeróżnych czynności. Prawą ręka jemy, piszemy, korzystamy z telefonu. Zegarek na prawej ręce byłby zatem zdecydowanie mniej wygodny. Poza tym, łatwiej jest nam sprawdzić godzinę na zegarku, który jest na ręce lewej w sytuacji, gdy na przykład prawą akurat coś popisujemy.

Zegarek na lewej ręce to także kwestie praktyczno – społeczne

Dlaczego? Otóż przyjęło się, że to prawa ręka jest tą bardziej zaangażowaną w codzienne czynności. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem osoby praworęczne mają prawą rękę bardzo często zdecydowanie bardziej sprawną. Zatem zegarki noszone na ręce lewej były i są obsługiwane przez sprawniejszą rękę prawą. A konstrukcja zegarków została dostosowana właśnie do takiego trendu. Warto tutaj dodać, że osoby leworęczne mogą wybierać modele przystosowane do noszenie i obsługi przez osoby leworęczne, jednak tego rodzaju zegarków jest nieco mniej w ofercie i bywają zdecydowanie droższe od standardowych rozwiązań.

Zegarek na lewej ręce to przede wszystkim postępowanie zgodne z zasadami savoir vivre

Nosząc zegarek na lewej ręce nie eksponujemy go tak, jak robilibyśmy to w sytuacji, gdyby zegarek znalazł się na ręce prawej. Nawet najlepszym, najdroższym i najbardziej modnym zegarkiem nie wypada się chwalić, zatem powinniśmy go nosić w taki sposób, aby nie był ostentacyjnie widoczny.

Zegarek codzienny, garniturowy i specjalistyczny – jak nosić poszczególne modele?

Te trzy grupy zegarków, to podstawowy podział mówiący między innymi o tym, jak i do czego nosić poszczególne modele zegarków. I tak:

  1. Zegarek garniturowy to typ najczęściej z okrągłą kopertą, minimalistycznym wzorem ciemnej tarczy, ze skórzanym paskiem oraz wystarczająco cienki, aby zmieścić się pod mankietem koszuli.
  2. Zegarek codzienny to wariant najbardziej uniwersalny. Z reguły do grupy tej należą zegarki nieco grubsze i większe, o bogatszej kopercie i tarczy, na pasku lub na bransolecie.
  3. Zegarek specjalistyczny to natomiast najczęściej bardziej odporny i wytrzymały model sportowy, wyposażony w niezbędne dla wykonywania konkretnych czynności funkcje.
Niezależnie od tego, jakiego modelu właśnie poszukujesz, wejdź na http://www.czaszegarkow.pl/ i wybierz zegarek, który zawsze będzie dobrze się nosić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE