Reklama

W środę kontrole. To może być kosztowny dzień dla kierowców i pieszych

Opublikowano:
Autor:

W środę kontrole. To może być kosztowny dzień dla kierowców i pieszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja trwa na terenie całej Polski.

Dziś na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja trwa na terenie całej Polski.

W tym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku policjanci wykonywali czynności na miejscu 15 wypadków z udziałem pieszych.

– Trzy osoby, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarły, w tym dwie osoby były mieszkańcami powiatu płockiego – mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Dzisiejsze działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym – rowerzysta. Piesi muszą pamiętać, że tak jak kierowców, tak i ich obowiązują przepisy ruchu drogowego. Niestety bardzo często obserwuję się, jak piesi wchodzą na przejście bez wcześniejszego rozejrzenia się, skupiając swój wzrok na telefonie komórkowym. To bardzo niebezpieczne zachowanie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników rowerów i pieszych, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Funkcjonariusze zastrzegają, że pomimo tego, iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE