Reklama

W sobotę rusza kolejny festiwal. Ten jest wyjątkowy

Opublikowano:
Autor:

W sobotę rusza kolejny festiwal. Ten jest wyjątkowy  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą sobotę już po raz siódmy rozpocznie się Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niepełnosprawnych.

W najbliższą sobotę już po raz siódmy rozpocznie się Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niepełnosprawnych. 

Ideą festiwalu jest przybliżenie osobom niewidomym kultury, ale i jej twórców. Przez tydzień wyświetlane będą filmy polskie i zagraniczne z audiodeskrypcją. Wśród nich m.in. takie hity jak "Wołyń" czy "Przełęcz Ocalonych". W ofercie znajdują się również sztuki teatralne, koncerty i spotkania z twórcami - Agatą Kuleszą, Agnieszką Żulewską czy Jackiem Braciakiem. 

- Dzięki działaniu Stowarzyszenia De Facto nasze miasto jest pionierem w udostępnianiu kultury i sztuki dla osób niewidomych i słabowidzących - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Ten festiwal wpisuje się w wizję Płocka, jako miasta nowoczesnego, z szeroką ofertą kulturalną i stwarzającego wszystkim ludziom możliwość korzystania z propozycji placówek kultury i sztuki. Gratuluję państwu nagrody, która jest wyrazem uznania dla tak cennej inicjatywy – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie "De Facto", które jest organizatorem festiwalu, w tym roku otrzymało Nagrodą Obywatelską Parlamentu Europejskiego, przyznawaną za działania promujące wartości europejskie. 

- Jesteśmy bardzo dumni za dostrzeżenie i docenienie przez Europę właśnie Stowarzyszenia „De Facto” za szerzenie wartości zapisanych w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej, szczególnie za zapewnianie osobom niepełnosprawnym należnego miejsca w społeczeństwie – mówił Jerzy Myszak, wiceprzewodniczący De Facto.

Festiwal rozpocznie się w sobotę i potrwa dokładnie siedem dni. W tym czasie ponad sto osób niewidomych i słabo widzących będzie mogła skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. Szczegółowy harmonogram imprez można sprawdzić w naszym dziale "Co? Gdzie? Kiedy?".  

źródło: plock.eu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE