Reklama

W powiecie też zbierali na WOŚP. Tylko w jednej gminie zebrano 43 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

W powiecie też zbierali na WOŚP. Tylko w jednej gminie zebrano 43 tys. zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólny cel, jakim jest zbiórka środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, zjednoczył gminy na terenie powiatu. W każdej pobrzękiwał bilon wrzucany do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, dopełniany banknotami. Także w powiecie jeszcze nie ma ostatecznych danych, ale już wstępna kwota robi wrażenie.

Wspólny cel, jakim jest zbiórka środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, zjednoczył gminy na terenie powiatu. W każdej pobrzękiwał bilon wrzucany do puszek z charakterystycznym czerwonym serduszkiem, dopełniany banknotami. Także w powiecie jeszcze nie ma ostatecznych danych, ale już wstępna kwota robi wrażenie.

Nawet niższa temperatura nie była przeszkodą dla wolontariuszy, którzy jak co roku wyruszyli z puszkami w okolicznych gminach na terenie powiatu płockiego. Można im pogratulować skuteczności, a mieszkańcom podziękować za przekazane środki finansowe w ramach 26. już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby ulokowano w gminnych ośrodkach i centrach kultury, szkołach, urzędach, a co równie istotne, w każdej gminie liczyły się pomysły na to, aby cała ta coroczna machina działała perfekcyjnie. Wśród licytowanych przedmiotów były m.in. gadżety Powiatu Płockiego, dzień w fotelu Starosty Płockiego, rękodzieło wykonane przez mieszkańców powiatowych DPS-ów. Jednym z najdroższych przedmiotów okazało się wydanie Konstytucji RP z podpisami samorządowców, ostatecznie sprzedane za 1,2 tys. zł. 

O rekordowym wyniku można mówić w przypadku gminy Bodzanów, zebrano 43 tys. zł. - Nieco ponad 11 tys. zł z tej kwoty pochodzi z akcji off roadowej zorganizowanej dla pasjonatów dużych aut przez Wojciecha Janowskiego, znanego w środowisku jako Groszek Off Road - informują w Starostwie Płockim. Według wstępnych danych łącznie zebrano 233 tys. 620 zł.

ILE PIENIĘDZY ZEBRAŁY SZTABY W POSZCZEGÓLNYCH GMINACH (KOLEJNOŚĆ ALFABETYCZNA)?

Gmina Bielsk – ok. 18 300 zł
Gmina Bodzanów – ponad 43 tys. zł
Gmina Bulkowo – ok. 27 600 zł
Miasto i Gmina Drobin – 19 670 zł (ale to nie koniec, kwota ta będzie jeszcze wyższa)
Miasto i Gmina Gąbin:

-- sztab w gimnazjum w Dobrzykowie – prawie 3 650 zł

-- sztab w SP w Gąbinie – ok. 9 500 zł

Gmina Mała Wieś – nieco ponad 24 500 zł
Gmina Radzanowo – prawie 23 600 zł (plus jeszcze coś dojdzie)
Gmina Słupno – prawie 32 tys. zł
Gmina Stara Biała:

-- sztab w SP w Starych Proboszczewicach – prawie 11 tys. zł

Gmina Staroźreby:

-- sztab w SP w Nowej Górze – 8 800 zł

Miasto i Gmina Wyszogród – ok. 12 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE