Reklama

W Płocku mamy 45 syren ostrzegawczych. Co zrobić, gdy słyszymy ich dźwięk?

Opublikowano:
Autor:

W Płocku mamy 45 syren ostrzegawczych. Co zrobić, gdy słyszymy ich dźwięk? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie miasta funkcjonowało 35 syren ostrzegawczych. System w zeszłym roku został rozbudowywany, a miasto pozyskało na ten cel 60 proc. dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Na terenie miasta funkcjonowało 35 syren ostrzegawczych. System w zeszłym roku został rozbudowywany, a miasto pozyskało na ten cel 60 proc. dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 Gmina Miasto Płock uzyskała dofinansowanie na poprawę funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców o zagrożeniach.

Miasto wzbogaciło się o dziesięć syren ostrzegawczych, z czego dwie znajdują się na Winiarach. Ich koszt to blisko 300 tys. zł. W mieście w ramach systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach funkcjonowało już 35 syren ostrzegawczych, oprócz tego na terenie Płocka znajdują się detektory amoniaku i chloru zainstalowane na ul. Górnej i Gwardii Ludowej oraz stacja pogodowa. 

System ostrzega mieszkańców o zagrożeniach klęską żywiołową m.in. pożarem, powodzią czy zatruciem środowiska. 

Jak zachować się po usłyszeniu sygnału alarmowego?

Przede wszystkim należy włączyć radio lub telewizor z programem lokalnym, w którym na bieżąco będą podawane komunikaty i instrukcje dotyczące dalszego postępowania. O zagrożeniu należy powiadomić osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu, a następnie postępować zgodnie z podawanymi komunikatami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE