Reklama

W Płocku mają pojawić się nowe drzewa. Sprawdź gdzie

Opublikowano:
Autor:

W Płocku mają pojawić się nowe drzewa. Sprawdź gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest jednak szansa, że w mieście posadzonych zostanie blisko 20 tys roślin: drzew, krzewów i innych roślin wieloletnich. Rzecz jak zwykle rozbija się o pieniądze.

Jest jednak szansa, że w mieście posadzonych zostanie blisko 20 tys roślin: drzew, krzewów i innych roślin wieloletnich.  Rzecz jak zwykle rozbija się o pieniądze.

Za nasadzenia w Płocku odpowiadają wydział kształtowania środowiska ratusza i Miejski Zarząd Dróg.

- W przypadku uzyskania dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wydział kształtowania środowiska planuje w roku 2018 posadzić: 691 szt. drzew, 11 778 szt. krzewów, oraz 6 988 szt. innych roślin wieloletnich np. byliny, trawy ozdobne - poinformował Konrad Kozłowski, z zespołu prasowego ratusza. 

Przykładowe lokalizacje nasadzeń: Jar rzeki Brzeźnicy, plac przed Teatrem Dramatycznym, ulice: Gradowskiego, Gałczyńskiego, Bartnicza, Bielska, teren lasku brzozowego na osiedlu Podolszyce Południe, ul. Przyszkolna, ul. Ciechomicka oraz nasadzenia krzewów, traw ozdobnych i bylin w pasach drogowych ulic m.in. Wyszogrodzkiej, Dobrzyńskiej, Mickiewicza.

Przykładowe gatunki roślin planowane do posadzenia to: klony pospolite i polne, jesiony, brzozy, kasztanowce czerwone, dęby szypułkowe i bezszypułkowe, sosny pospolite i czarne, jarzęby, platany, świerki, róże pomarszczone, róża okrywowa odporna na warunki miejskie 'Marathon', jałowce, trzmieliny, berberysy, hortensje, pęcherznice, trzcinniki, rozchodniki oraz funkie.

- W przypadku uzyskania dotacji z WFOŚiGW w Warszawie MZD planuje wykonać nasadzenia uzupełniające drzewa na terenie miasta Płocka w ilości około 500 sztuk - dodaje Konrad Kozłowski. 

Obszar, na którym planowane są nasadzenia nowych drzew w 2018 roku obejmuje tereny zielone, zlokalizowane w pasach drogowych przy ulicach: T. Mazowieckiego, Mickiewicza, Miodowej, Otolińskiej, Stoczniowej, Dobrzyńskiej, Wyszogrodzkiej, Łukasiewicza, M. Reja oraz przy Trasie ks. J. Popiełuszki, al. Piłsudskiego. 

Dobór gatunkowy planowanych do nasadzeń drzew obejmować będzie: lipy drobnolistne, klony w różnych odmianach, wiśnię piłkowaną, głogi dwuszyjkowe i robinie akacjowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE