Reklama

W płockim zoo będzie jak na wsi

Opublikowano:
Autor:

W płockim zoo będzie jak na wsi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkając w mieście, można poczuć się jak na wsi. Wystarczy przyjść w najbliższą niedzielę do płockiego ogrodu. Na gości czeka moc atrakcji, jak chociażby dojenie krowy, toczenie naczyń na kole garncarskim albo przejażdżka konno!

Mieszkając w mieście, można poczuć się jak na wsi. Wystarczy przyjść w najbliższą niedzielę do płockiego ogrodu. Na gości czeka moc atrakcji, jak chociażby dojenie krowy, toczenie naczyń na kole garncarskim albo przejażdżka konno!

Płocki ogród zoologiczny zachęcony zeszłorocznym sukcesem „Wiejskich klimatów”, także i w tym roku postanowił zorganizować imprezę inną od wszystkich innych, z jakktórymi imi płocczanie mają zwykle do czynienia. W końcu w swoim inwentarzu ma nie tylko papugi, lwy i małpki, ale także zwierzęta gospodarskie, które już w niedzielę będzie można obserwować do woli, głaskać, a także przejechać się w siodle.

Na przybyłych będą czekały liczne warsztaty prezentujące tajniki ginących zawodów. Będzie można zakasać rękawy i zabrać się samemu do pracy przy toczeniu naczyń przy kole garncarskim, z wykonywania ceramiki, papierowych cudeniek zgodnie ze sztuką orgiami, a także szydełkowania albo wydojeniu krowy tak, aby biednego zwierzęcia zbytnio nie zestresować. Czy sobie poradzimy? Ponoć do odważnych świat należy.

Dla dzieci zostaną przygotowane materiały do rysowania i malowania. Krystian Dołęcki, wicemistrz Polski Juniorów w carvingu, za procą noża wyczaruje rzeźby z warzyw i owoców. Kto jest ciekawy procesu powstawania chleba albo podbierania miodu prosto od pszczół, ten koniecznie powinien wpaść na „Wiejskie klimaty” do płockiego zoo. Ponadto na imprezę zawitają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie. Podobnie, jak poprzednim razem, odbędzie się jeszcze prezentacja zabytkowych maszyn rolniczych i sprzętu gospodarstwa domowego. Gdyby ktoś zgłodniał w trakcie, wówczas kuszące wydadzą się stoiska z regionalną żywnością. Zapowiedziano również konkursy z nagrodami.

Początek „Wiejskich klimatów” o godzinie 10.00 w najbliższą  niedzielę, 2 sierpnia, natomiast zakończenie przewidziano na godzinę 16.00. Aby skorzystać z atrakcji przewidzianych w programie koniecznie trzeba udać się na plac „przy grzybku”. Udział w niedzielnej imprezie wliczony jest w koszt biletów do zoo.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock, płockie ZOO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE