Reklama

W płockim szpitalu powstanie specjalna strefa dla dzieci i rodziców

Opublikowano:
Autor:

W płockim szpitalu powstanie specjalna strefa dla dzieci i rodziców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pobyt w szpitalu zdecydowanie potrafi się dłużyć, a nawet solidnie znużyć. Dziecko chciałoby mieć przy sobie rodziców i vice versa. Niedługo powstanie strefa z miejscem do zabaw, która ten wspólny czas nieco uprzyjemni.

Pobyt w szpitalu zdecydowanie potrafi się dłużyć, a nawet solidnie znużyć. Dziecko chciałoby mieć przy sobie rodziców. Niedługo powstanie strefa z miejscem do zabaw, która ten wspólny czas nieco uprzyjemni.

Obecność rodzica czy opiekuna pozwala dziecku przebywającemu w szpitalu lepiej znieść czas, kiedy to choroba potrafi dawać się we znaki. Zmienia się wówczas otoczenie - miejsce wypełnione zabawkami trzeba zamienić na takie bardziej sterylne. A gdyby tak wygospodarować chociaż fragment przestrzeni na bardziej przyjazne i kolorowe?

W lipcu tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy z 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzecznika Praw Pacjenta. Od tej pory szpitale nie mogą żądać od rodziców dodatkowych opłat za pobyt z dzieckiem, a przede wszystkim zobowiązane są do zapewnienia opiekunom godziwych warunków podczas hospitalizacji podopiecznego. Jedna z firm budowlanych postanowiła stworzyć takie miejsca w rożnych szpitalach w Polsce. Ogólnopolski program dedykowany małym pacjentom i ich rodzicom "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" powstał 6 lat temu. Aranżują od nowa nieużywane pomieszczenia lub fragmenty korytarzy, wyposażają szpital w składane łóżka albo organizują miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi - rodzaj zaangażowania zależy od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach. Do tej pory zrealizowano 31 Stref Rodzica w całym kraju. Kolejna, 32. strefa z kącikiem do zabaw dla dzieci, która pozwoli na odpoczynek i oderwanie od szpitalnej rutyny, powstanie na początku grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

- Każda ze zrealizowanych przestrzeni jest inna, odpowiadająca na indywidualne potrzeby szpitala - zapewnia Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji w Budimeksie.

Ta w płockiej placówce - o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych - znajdzie się przed oddziałem dziecięcym i poszpitalną przychodnią pediatryczną. Przewidziano kanapy, domek na drzewie i małą czytelnię. Prace, według zapowiedzi, rozpoczną się pod koniec listopada, natomiast udostępnienie strefy nastąpi na początku grudnia 2019 r.

Fot. Materiały prasowe / Budimex SA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE