Reklama

W płockich autobusach zamontowano specjalny przycisk

Opublikowano:
Autor:

W płockich autobusach zamontowano specjalny przycisk  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowca w autobusie ma teraz możliwość szybszej reakcji w sytuacji, która zagrażałaby bezpieczeństwu pasażerów. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Kierowca w autobusie ma teraz możliwość szybszej reakcji w sytuacji, która zagrażałaby bezpieczeństwu pasażerów. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

System nie jest skomplikowany: gdy kierowca autobusu Komunikacji Miejskie widzi na monitorze sytuację wymagającą interwencji, wciska przycisk. Dyspozytor otrzymuje informację z lokalizacją i numerem taborowym autobusu, później wzywa patrol policji. Najważniejsze, aby akcja przebiegła sprawnie i szybko. Co ważne, skorzystanie z przycisku bezpieczeństwa nie powoduje przerwania kursu.

Codziennie z usług Komunikacji Miejskiej, jak zapewnia prezes spółki Janusz Majchrzak, korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób, a rocznie ponad 18 mln. W autobusach zainstalowano monitoring (od 4 do 8 kamer), rejestrujący to, co dzieje się w środku pojazdu. Teraz doszedł także guzik bezpieczeństwa. Kierowcy przechodzą przeszkolenie z zachowania w sytuacjach awaryjnych.

[ZT]12496[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE