Reklama

W nowym centrum grota solna i hydroterapia

Opublikowano:
Autor:

W nowym centrum grota solna i hydroterapia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ul. Lasockiego, jeśli wszystko dobrze pójdzie, jeszcze do końca 2015 roku powstanie Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne na terenie istniejącego tam Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. To rezultat II budżetu obywatelskiego. W środku znajdziemy m. in. grotę solną, wanny do masażu i komorę hiperbaryczną

Przy ul. Lasockiego, jeśli wszystko dobrze pójdzie, jeszcze do końca 2015 roku powstanie Płockie Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne na terenie istniejącego tam Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. To rezultat II budżetu obywatelskiego. W środku znajdziemy m. in. grotę solną, wanny do masażu i komorę hiperbaryczną.

Za projektem na osiedlu Dworcowa, którego pomysłodawcą jest Robert Kowalski oraz nauczyciele płockiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Grażyna Gradecka i Barbara Chyba, opowiedziało się wówczas ponad 7 tys. płocczan. Tym samym obok istniejących już dwóch budynków ośrodka wyposażonego w salę gimnastyczną, boisko do piłki plażowej i kort tenisowy wyrośnie kolejny budynek, przed którym staną ławeczki. Wstępne koszty projektu szacowano na blisko 1,3 mln zł. Ratusz jeszcze w starym roku postanowił ogłosić przetarg na jego budowę.

W placówce, która naturalnie zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdzie się miejsce na pomieszczenia terapeutyczne i rehabilitacyjne. Zgodnie z projektem stworzonym przez stołeczne EIB Elektryka Informacja Budownictwo Roberta Bulzackiego za 93 tys. zł, do obecnego budynku ośrodka zostanie dobudowany łącznik, którym przejdziemy do kolejnej, nowej dwukondygnacyjnej części. Ratusz nie wyklucza także dalszej rozbudowy w przyszłości o kolejne piętra.

Na jednym piętrze znajdzie się gabinet dla pedagoga, sale do hydroterapii (zamówienie obejmuje 3 wanny do masażu), kinezyterapii, czyli do leczenia poprzez gimnastykę, oraz do integracji sensorycznej (w pierwszym budżecie obywatelskim stworzono taką salę w Szkole Podstawowej nr 18 wspomagającą dzieci w procesie odczuwania i rozumienia pojedynczych informacji, aby złożyć je w całość i przełożyć na konkretne zachowanie), jak również magazyny. Będzie także grota solna z czterema leżankami. Na kolejnej kondygnacji zostanie umieszczony gabinet psychologa i jednoosobowa, ważąca 110 kg komora hiperbaryczna, do której pacjenci będą wchodzić przez przezroczysty, przesuwany właz. W ramach wyposażenia dodatkowego przewidziano możliwość rozbudowy o system audio-video oraz automatycznego sterowania z ekranem LCD.

Ogłoszony przez Ratusz przetarg na wybudowanie centrum wraz wykonaniem wszystkich niezbędnych instalacji i zapewnienie wyposażenia, powstanie nowego ogrodzenia od strony zachodniej i zadbania o miejsca parkingowe powinien zostać rozstrzygnięty do połowy stycznia 2015 roku. Jednakże realizacja rozpocznie się dopiero wraz z końcówką zimy, a z pewnością nie wcześniej niż 1 kwietnia przyszłego roku, natomiast zakończenie prac przewidziano na koniec października.

W związku ze stworzoną dokumentacją projektową, na którą EIB miało czas do września, zaistniała konieczność usunięcia drzew i krzewów, za co wykonawca przetargu będzie musiał zapłacić ciut powyżej 479,5 tys. zł. na rzecz gminy. Ratusz jednak postanowił odroczyć spłatę kwoty do końca listopada 2017 roku w związku z rekompensatą w postaci nowych nasadzeń, a gdyby te dobrze się przyjęły i zachowają się przez kolejne 3 lata od wydania decyzji, opłata może zostać umorzona.

Fot. skan z dokumentacji projektowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE