Reklama

W nocy liczyli bezdomnych. Ilu ich jest w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

W nocy liczyli bezdomnych. Ilu ich jest w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w nocy ruszyli do miejsc, w których zazwyczaj można spotkać płocczan, którzy nie mają własnego dachu nad głową. To część odbywającego się co dwa lata ogólnopolskiego badania liczby bezdomnych.

Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w nocy ruszyli do miejsc, w których zazwyczaj można spotkać płocczan, którzy nie mają własnego dachu nad głową. To część odbywającego się co dwa lata ogólnopolskiego badania liczby bezdomnych. 

Miasto podzielono na cztery sektory, a liczenie zaczęło się w środę 13 lutego o 20:30. Odwiedzano miejsca dobrze znane strażnikom miejskim, w których najczęściej można spotkać bezdomnych. To m.in. izba wytrzeźwień, ogrzewalnie dla bezdomnych czy dworzec, ale też pustostany, altanki na działkach, piwnice i klatki schodowej. W całym mieście doliczono 23 osób: 18 mężczyzn i 5 kobiet.

- Badanie nie ograniczało się jedynie do liczenia bezdomnych. Podczas kontroli wypełniany, był "kwestionariusz dotyczący osoby bezdomnej", w którym pytano  m.in. o to, jak długo dana osoba jest bezdomna, o przyczynę bezdomności, z jakich form wsparcia korzysta oraz jakiej pomocy oczekuje. Dane z kwestionariusza pozwolą  oszacować również  grupę wiekową, płeć, wykształcenie, obywatelstwo i stan cywilny badanych osób - mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa straży miejskiej.

Strażnicy zbierali też ogólne informacje o bezdomnych, które pomogą w późniejszej pracy. Jak dodaje rzeczniczka, z doświadczenia municypalnych wynika, że głównym powodem bezdomności jest wymeldowanie, konflikty rodzinne i różnego rodzaju uzależnienia. Najczęstszym dochodem bezdomnych jest za to zasiłek i zbieractwo.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE