Reklama

W niedzielę zbiórka pieniędzy na bulwarze nad Wisłą

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę zbiórka pieniędzy na bulwarze nad Wisłą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To początek zbiórki publicznej na rzecz powstania w Płocku pomnika upamiętniającego Tadeusza Mazowieckiego. Zbiórka "Mazowiecki wraca do Płocka" rozpocznie się o godz. 15.00.

To początek zbiórki publicznej na rzecz powstania w Płocku pomnika upamiętniającego Tadeusza Mazowieckiego. Zbiórka "Mazowiecki wraca do Płocka" rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 20.00.

W Płocku powstał 16-osobowy Komitet Budowy Pomnika Tadeusza Mazowieckiego.

- Dzięki zaangażowaniu prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, władz i mieszkańców Płocka, a także wydatnej pomocy starostwa, samorządu wojewódzkiego i wielu innych stowarzyszeń, przedstawicieli biznesu, organizacji pożytku społecznego itd. 11 września 2019 r. Tadeusz Mazowiecki wróci do Płocka - czytamy w wydarzeniu utworzonym na Facebooku przez Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock. - W tym roku mija 30 lat od powołania historycznego rządu Tadeusza Mazowieckiego. Pomnik premiera Mazowieckiego, człowieka, który tak pięknie wpisał się w tradycje wolnościowe i patriotyczne Płocka, pomnik wielkiego Polaka i wielkiego człowieka stanie za budynkiem Sądu Okręgowego, w miejscu z widokiem na rzekę, którą tak sobie upodobał. W związku z popularyzacją idei budowy pomnika planowane są także działania edukacyjne, sympozjum edukacyjne, koncerty poświęcone działalności Tadeusza Mazowieckiego.

Można też wedle życzenia wesprzeć inicjatywę, wpłacając datek na numer konta: BNB Paribas 34 1600 1462 1838 4357 9000 0004.

[ZT]22484[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE