Reklama

W niedzielę przyjdźcie na starówkę po słodkości [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

W niedzielę przyjdźcie na starówkę po słodkości [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez żołądek chcą trafić do serc płocczan. Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości słodkości upiekli uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi. Już wczoraj można było je udekorować, z kolei w niedzielę będą dostępne podczas Wieczorku Patriotycznego.

Przez żołądek chcą trafić do serc płocczan. Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości słodkości upiekli uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi. Już wczoraj można było je udekorować, z kolei w niedzielę będą dostępne podczas Wieczorku Patriotycznego.

Kapelusze z szerokim rondem były znakiem rozpoznawczym płocczanki, Marceliny Rościszewskiej, pedagoga i działaczki niepodległościowej. Kilka dni temu uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku przy ul. Słonecznej upiekli kolejną porcję charakterystycznych kruchych ciasteczek dla płocczan. Pomagali im w przygotowaniach zaproszeni goście, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, komendant Hufca ZHP Płock im. Obrońców Miasta Płocka 1920 r. Mariusz Fabiszewski oraz druhna z instruktorskiego kręgu myśli braterskiej Joanna Banasiak.

Akcja pieczenia i zdobienia marcelinek to już tradycja. Ciasteczka będą dostępne także w niedzielę podczas wspólnego, radosnego śpiewania pieśni patriotycznych podczas Wieczorku Patriotycznego na Starym Rynku, który rozpocznie się o godz. 17.00 przy pomniku - ławeczce Druha Wacława Milke. Dobrowolne datki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na renowacje " Kopca Harcerzy" w Płocku. 

Na dużym telebimie wyświetlone zostaną teksty śpiewanych pieśni, opatrzone historycznymi zdjęciami. Całość połączy gawęda o historii naszego miasta i Państwa. Zapraszają Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Książnica Płocka oraz Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.

Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądały przygotowania:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE