Reklama

W Małachowiance szukają projektu na mural

Opublikowano:
Autor:

W Małachowiance szukają projektu na mural - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Taka okazja zdarza się rzadko. Ten, kto zwycięży w konkursie, umieści swój projekt na murze najstarszej polskiej szkoły. Dedykowana ściana jest całkiem spora, więc będzie nad czym popracować. - Jeśli ktoś chciałby upiększyć naszą szkołę swoją wizją artystyczną, to zapraszamy – zachęca jeden z koordynatorów przedsięwzięcia, Mateusz Krajewski.

Taka okazja zdarza się rzadko. Ten, kto zwycięży w konkursie, umieści swój projekt na murze najstarszej polskiej szkoły. Dedykowana ściana jest całkiem spora, więc będzie nad czym popracować. - Jeśli ktoś chciałby upiększyć naszą szkołę swoją wizją artystyczną, to zapraszamy – zachęca jeden z koordynatorów przedsięwzięcia, Mateusz Krajewski.

Uczniowie Małachowianki z klasy II E wraz z dyrekcją szkoły i samorządem uczniowskim organizują konkurs na mural historyczny w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”. Motyw ma dotyczyć ważnych wydarzeń z życia szkoły. - Było już tylu ciekawych absolwentów, a szkoła jest na tyle stara, że jest z czego czerpać - mówi nam Natalia Róża Dzięgielewska, która wspólnie z Mateuszem Krajewskim koordynuje projekt dotyczący powstania muralu.

- Jakiś czas temu przyjechali do nas studenci z Uniwersytetu Warszawskiego zrzeszeni w Klubie Jagiellońskim – opowiada z kolei Mateusz Krajewski. - Zorganizowali symulacje obrad sejmu i płockiej rady miasta, a na koniec, żeby coś z tego zostało, jako uczestnicy musieliśmy napisać projekt społeczny. Coś w rodzaju dodatkowej pracy domowej dla naszej klasy i tak zrodził się pomysł.

Wszystko zostało już uzgodnione z dyrekcją liceum. - Jeśli ktoś ma wspomnienia związane z naszą szkołą lub dobrze zna jej historię, niech się zgłosi do konkursu – mówi Krajewski. Wyznaczone miejsce znajduje się w środku budynku, w holu. Od wejścia trzeba skierować się na pierwsze schody po lewej stronie. Ściana na półpiętrze sprzyja pracom panoramicznym, ponieważ ma 5,5 metra długości i 1,65 metra wysokości. Organizatorzy czekają zarówno na projekty wykonane własnoręcznie, jak i na te przygotowane z pomocą programów graficznych.

Chętni, pojedynczo lub w grupie do trzech osób, mogą zgłaszać się do południa 7 kwietnia wysyłając wiadomość na adres mural.malachowianka@wp.pl. W zgłoszeniu nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego pomysłu. Jeśli mamy ich więcej, organizatorzy dopuszczają maksymalnie dziesięć projektów od jednego uczestnika (wszystkie wchodzą do konkursowej puli). Jeszcze jedna ważna informacja, autorzy prac powinni uczęszczać do szkół ponadgimnazjalnych. Równie mile widziane są osoby pełnoletnie, zainteresowane tematem.

Po wpłynięciu projektów, ich oceną zajmie się komisja konkursowa składająca się z dyrekcji Małachowianki, plastyka oraz uczniów zaangażowanych w projekt. Wyniki poznamy 9 kwietnia.

Prace miałyby powstać do końca kwietnia. Autor nie musi, ale może samemu przenieść swoją pracę na ścianę. Jeśli wyrazi chęć, otrzyma potrzebne materiały. Gdyby jednak wolał ograniczyć swoje zaangażowanie wyłącznie do samego projektu, wstępnie uzgodniono, że dyrekcja liceum wynajmie profesjonalistę do wykonania muralu. - Jeśli okaże się, że nadesłane prace będą dobrej jakości, zamierzamy bardzo gorąco namawiać panią dyrektor, aby na jednym muralu się nie skończyło - dodaje Natalia Dzięgielewska. - Na razie nie mamy żadnego.

Na stronie szkoły zamieszczono regulamin konkursu. Informacje będą też sukcesywnie publikowane na profilu wydarzenia na Facebooku.

Fot. Plakat konkursu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE