Reklama

W czwartek konduktor w autobusie

Opublikowano:
Autor:

W czwartek konduktor w autobusie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Współczesne autobusy mają niewiele wspólnego z tymi, które jeździły po ulicach w latach 60. i 70. XX wieku. Komunikacja Miejska przy okazji 55-lecia zaprasza do podróży pełnej wspomnień właśnie takim starym autobusem. Uwaga! Bilety będą do kupienia u konduktora. Spółka zaprasza także do zwiedzania zajezdni.

Współczesne autobusy mają niewiele wspólnego z tymi, które jeździły po ulicach w latach 60. i 70. XX wieku. Komunikacja Miejska przy okazji 55-lecia zaprasza do podróży pełnej wspomnień właśnie takim zabytkowym autobusem. Uwaga! Bilety będą do kupienia u konduktora. Spółka zaprasza także do zwiedzania zajezdni.

Autobusy sprzed pół wieku to prawdziwe rarytasy dla miłośników komunikacji. Jeszcze w tym tygodniu przy nowoczesnych wiatach przystankowych stanie Jelcz MEX z okazji 55-lecia Komunikacji Miejskiej. Nazwa jest nieprzypadkowa, bowiem pierwszy seryjny egzemplarz autobusu zjechał z taśmy produkcyjnej w Jelczu. Nazywano go pieszczotkiwie „ogórkiem" z powodu swojego kształtu. Do środka wchodziło 51 pasażerów, którzy siadali na fotelach wykonanych z tworzywa sztucznego. Były nawet półki na bagaż. Wnętrze ogrzewano z pomocą dwóch nagrzewnic. Wentylacja? No cóż, trzeba było porozsuwać okna. Im jednak więcej tego typu autobusów wyjeżdżało na polskie drogi, tym przybywało dostosowań. Zlikwidowano miejsca bagażowe, w tym te na dachu, zmniejszono także ilość foteli.

Już w najbliższy czwartek, 17 grudnia Jelcz MEX zacznie kursować na linii nr „19”. W autobusie będą obowiązywały bilety okresowe oraz specjalnie wystylizowane bilety. Lepiej wcześniej odliczyć sobie konkretną kwotę do nabycia biletu (stawki nie ulegają zmianie), ponieważ wcześniej należy je zakupić bezpośrednio u konduktora w autobusie. Oto godziny odjazdów z Podolszyc: 6.56, 8.48, 12.48, 14.41. Z Winiar: 7.48, 13.39, 15.23. Zabawa potrwa tylko jeden dzień.

W tym tygodniu Komunikacja Miejska ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Na czwartek zaplanowano oficjalne otwarcie nowej hali usługowo-naprawczej. Dodatkowym bonusem są jeszcze zakupy: cztery nowiutkie autobusy marki Solaris. Płocczanie zainteresowani wizytą w zajezdni powinni zarezerwować sobie czas w sobotę, 19 grudnia od godziny 10.00 do 14.00. W tym czasie odbędzie się, poza małym poczęstunkiem składającym się z wigilijnych potraw, prezentacja nowych nabytków, które w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin powinny dotrzeć do Płocka. - To nówki, jeszcze nie śmigane - śmieje się rzeczniczka spółki, Anna Kicińska. Trzy są dwunastometrowe, jeden przegubowy. Zamontowane biletomaty mają mieć nieco inny wygląd. Jeden z Solarisów to pierwszy seryjny egzemplarz w kraju.

Ci, którzy przyjadą własnym autem, bezpłatnie sprawdzą sobie hamulce i temperaturę zamarzania płynów w pojeździe. Pozostałych chętnych do zajezdni bezpłatnie dowiezie i odwiezie specjalnie wyznaczony autobus. Pierwszy ruszy z Podolszyc z pierwszego przystanku linii „19” w sobotę o godzinie 9.30, kolejne trzy kursy odbędą się co godzinę (10.30, 11.30 i 12.30). Przebieg trasy: Armii Krajowej, Wyszogrodzka, Piłsudskiego, Jachowicza, Bielska, Gwardii Ludowej, Przemysłowa, zajezdnia Komunikacji Miejskiej (z zajezdni odjazd jest o godzinach: 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00).

Czytaj też:

Fotografia archiwalna: Komunikacja Miejska w Płocku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE