Reklama

W cieniu tragedii. Poruszające rozpoczęcie roku

Opublikowano:
Autor:

W cieniu tragedii. Poruszające rozpoczęcie roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku w Małachowiance przebiegała w cieniu tragedii – zaledwie kilka dni wcześniej w wypadku zginął jeden z uczniów liceum.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku w Małachowiance przebiegała w cieniu tragedii – zaledwie kilka dni wcześniej w wypadku zginął jeden z uczniów liceum.

Dla małachowiaków było to wyjątkowo smutne rozpoczęcie roku szkolnego – musieli pożegnać kolegę ze szkolnej ławy, który pod koniec wakacji zginął potrącony na rowerze przez pijanego kierowcę. 

- Dziś Jakub zaczynałby z nami rok szkolny, niestety nie było mu to dane – wspomina dyrektorka Małachowianki, Katarzyna Góralska.

Tragedia wstrząsnęła zarówno uczniami, jak i nauczycielami. Koleżanki z klasy zamówiły w farze mszę za duszę kolegi, a  prof. Januszowi Kempie, wykładowcy płockiej filii Politechniki Warszawskiej, ogromne wzruszenie uniemożliwiło dalszą przemowę, gdy chciał wspomnieć zmarłego ucznia. Pamięć licealisty uczczono minutą ciszy. 

Podczas uroczystości dr hab. Janusz Kempa przekazał na ręce dyrektorki szkoły Katarzyny Góralskiej statuetkę Płocczanina Roku 2016, przyznaną w tegorocznym plebiscycie Ratusza i Gazety Wyborczej jemu i uczniom liceum za wygranie prestiżowego konkursu organizowanego przez Europejską Organizację Badań Jądrowych. 

– Jej miejsce jest w szkole – uznał prof. Kempa.

Złożona z najlepszych uczniów reprezentacja pierwszoklasistów złożyła ślubowanie. W imieniu swoich kolegów z dziewięciu klas pierwszych ślubowali: Joanna Miecznik, Karol Chojnacki, Maciej Świetlik, Lidia Szmytkowska, Maja Hiszpańska, Zuzanna Bieńkowska, Aleksandra Rashid, Mateusz Włodarski i Aleksandra Dymek.

Zabrzmiał także szkolny dzwon, w który, zgodnie z tradycją, uderzyła najlepsza uczennica z klas drugich. W tym roku miano prymuski przypadło Elżbiecie Kaczorowskiej z klasy III e, stypendystce prezesa rady ministrów. Dwa hymny: Polski i szkoły odśpiewał jak zawsze chór Minstrel.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE