Reklama

W centrum Płocka powstają nowe mieszkania i lokale usługowe [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

W centrum Płocka powstają nowe mieszkania i lokale usługowe [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budynek przy ul. Królewieckiej, który powstaje dzięki działaniom Agencji Rewitalizacji Starówki, powinien być gotowy w listopadzie 2020 r. Natomiast pod koniec 2018 r. oddano nowy parking. - Są to małe wkłady ARS-u w cały program rewitalizacji, który cały czas postępuje, cały czas trwa - mówił dziś prezes miejskiej spółki, Jacek Koziński.

Budynek przy ul. Królewieckiej, który powstaje dzięki działaniom Agencji Rewitalizacji Starówki, powinien być gotowy w listopadzie 2020 r. Natomiast pod koniec 2018 r. oddano nowy parking. - Są to małe wkłady ARS-u w cały program rewitalizacji, który cały czas postępuje, cały czas trwa - mówił dziś prezes miejskiej spółki, Jacek Koziński.

Sesja już 24 października. Jednym z tematów ma być ocena aktualności i stopnia realizacji Płockiego Programu Rewitalizacji, gdzie prawdopodobne wywiąże się dłuższa dyskusja o uzyskanych efektach. Dodajmy, że w miniony piątek płocki Ratusz zaprosił do obejrzenia pierwszego etapu Centralnego Parku Rekreacji na osiedlu Miodowa (niegdyś to właśnie osiedle, podobnie jak osiedle Stare Miasto, Kolegialna, Skarpa czy Radziwie, zostało zaliczone do tych zdegradowanych, wymagających działań rewitalizacyjnych), natomiast w czwartek na plac budowy nowego budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Królewieckiej.

[ZT]23738[/ZT]

- Staramy się bardzo konsekwentnie realizować program rewitalizacji przestrzeni starego miasta, przede wszystkim w obrębie ul. Bielskiej, Sienkiewicza. Spółka ARS podjęła wyzwanie, aby zmienić rzeczywistość przy ul. Królewieckiej - mówił dziś prezydent Płocka.

Jednocześnie w mediach społecznościowych przy zdjęciach z konferencji pojawiła się informacja o tym, że Urząd Miasta Płocka "konsekwentnie" rewitalizuje starówkę "m.in. rękami naszych spółek, które budują lub odbudowują kamienice przy ul. Sienkiewicza, Kaczmarskiego i Kościuszki". Warto przypomnieć, że spółka MZGM-TBS niedawno wybrała wykonawcę, który wybuduje nową kamienicę przy ul. Sienkiewicza przylegającą do ul. Kaczmarskiego, a także odbuduje lewą oficynę budynku przy ul. Sienkiewicza 38. W kwietniu 2019 r. oddała także kamienicę przy ul. Sienkiewicza 38, dbając o historyczne detale. Powstały tam mieszkania na wynajem dla młodych ludzi w ramach programu "Mieszkania na start".

[ZT]23703[/ZT]

Tkanka miejska w tym rejonie zagęszcza się coraz mocniej, bowiem tuż obok powstały kolejne takie mieszkania poprzez działanie spółki MTBS. Ta spółka również stawia kolejny blok od strony ul. Kaczmarskiego. Ponadto spółka Inwestycje Miejskie realizuje budynek przy ul. Kościuszki, w którym zaplanowano następne mieszkania na start i długo wyczekiwaną mediatekę.

Przy wskazanym temacie rewitalizacji od razu nasuwa się jedna spółka - wspomniana Agencja Rewitalizacji Starówki. W grudniu 2018 r. oddała nowy parking w centrum miasta. Od tego momentu minęło kilka miesięcy, w pobliżu parkingu powstaje już budynek mieszkalno-usługowy. Wejścia do trzech lokali usługowych będą od strony ul. Królewieckiej. Obecnie ten teren jest ogrodzony, kierowcy nie mają przejazdu. Mamy dobrą informację - od piątku, 18 października przejazd ma być ponownie zapewniony, co przekazano podczas konferencji prasowej w czwartek. Za około dwa tygodnie pojawią się w rejonie placu budowy nieduże utrudnienia, ale przejazd będzie możliwy.

[ZT]23204[/ZT]

[ZT]22154[/ZT]

Zaplanowano pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną z komórkami lokatorskimi, pomieszczeniami technicznymi i gospodarskimi, na parterze zaprojektowano lokale usługowe o powierzchni 78, 74 i blisko 147 metrów kwadratowych, wejście do klatki schodowej prowadzącej na wyższe kondygnacje, z kolei pozostałe piętra zajmą mieszkania na wynajem z programu "Mieszkania na start" oraz mieszkania na sprzedaż (na dwóch kondygnacjach po sześć mieszkań, na samej górze cztery), które mają być jedno-, dwu-, trzy- lub czteropokojowe o metrażu od 37 do 75 metrów kwadratowych. Wykonawcą jest firma Repro. Budynek powinien być gotowy do 19 listopada 2020 r. - Chcemy, aby starówka żyła, mieszkali tu młodzi ludzie - dodawał prezydent miasta.

- Myślę, że mieszkańcy Płocka pamiętają, jaki budynek stał tu poprzednio. Poprawiamy wizerunek ul. Królewieckiej - twierdził prezes spółki ARS, Jacek Koziński. - Dla ARS-u to również konsekwencja oddanego w ubiegłym roku parkingu, który jest na zapleczu tego budynku. Cieszą planu budowy filharmonii na Nowym Rynku. To takie małe kroczki, które łącznie razem z inwestycjami na równoległej ul. Sienkiewicza stworzą całość, którą można nazwać rewitalizacją.

Zawarta umowa z firmą Repro opiewa na kwotę wyniesie 5,7 mln zł brutto, natomiast dopłata z Banku Gospodarstwa Krajowego - w związku z wykonaniem mieszkań na pierwszym i drugim piętrze - wynosi blisko 2 mln zł.

Tak było - Fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

Wizualizacja - ARS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE