Reklama

W budynku w centrum miasta może być ładunek wybuchowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

W budynku w centrum miasta może być ładunek wybuchowy [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka powiadomiła, że do dyżurnego straży miejskiej wpłynęła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku w centrum miasta.

Rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka powiadomiła, że do dyżurnego straży miejskiej zajmującego się monitoringiem wpłynęła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku w centrum miasta.

Ładunek wybuchowy miałby znajdować się w Sądzie Okręgowym.

- Patrole już udały się na miejsce, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia - mówi Jolanta Głowacka. - Zdecydowano o ewakuacji pracowników zarówno z Sadu Okręgowego, jak i Sądu Rejonowego. Policja prowadzi czynności wewnątrz budynku.

Rejon pl. Narutowicza jest zamknięty dla ruchu (ul. Kościuszki jest przejezdna, można też dojechać do ul. Mostowej). Na miejscu są strażnicy miejscy, a także trzy patrole policji, dwa zastępy straży pożarnej i karetka.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika płockiej policji, Krzysztofa Piaska zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego było anonimowe.

- Osoba, która zadzwoniła rano ok. godz. 8.30, dała 10 minut na opuszczenie budynku sądu - mówi rzecznik - Zdecydowano o ewakuacji 250 osób, w tym 100 pracowników Sądu Rejonowego i 150 osób z Sądu Okręgowego. Ten drugi budynek już został sprawdzony przez grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ładunku wybuchowego nie znaleziono. Sprawdzany jest teraz budynek Sądu Rejonowego. Akcja może potrwać jeszcze ok. 40 minut.

AKTUALIZACJA

Akcja zakończona. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE