Reklama

Uważajcie na oszustkę. Mówi, że jest z PZU

Opublikowano:
Autor:

Uważajcie na oszustkę. Mówi, że jest z PZU  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja ostrzega przed kobietą podającą się za pracownicę PZU lub Caritasu, której ma rzekomo towarzyszyć ksiądz. Obiecuje wypłatę zasiłków, których wysokość zależy od zgromadzonych oszczędności.

Policja ostrzega przed kobietą podającą się za pracownicę PZU lub Caritasu, której ma rzekomo towarzyszyć ksiądz. Obiecuje wypłatę zasiłków, których wysokość zależy od zgromadzonych oszczędności.

Do pierwszego oszustwa doszło w gminie Bulkowo. Ofiarą złodziei padł starszy mężczyzna, u którego w domu zjawiła się nieznajoma kobieta podająca się za pracownicę Caritas.Oświadczyła mu, że istnieje możliwość otrzymania pomocy finansowej w formie zasiłku pod warunkiem przekazania wszystkich zgromadzonych oszczędności - informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, Dopiero po przeliczeniu będzie można mówić o konkretnej kwocie wypłaty zasiłku.

Starszy mężczyzna przekazał oszustce swoje oszczędności i wyszedł z nią do stojącego w pobliżu samochodu. Ale po drodze nieznajoma poprosiła go jeszcze, aby cofnął się do domu po dowód osobisty. - Kiedy mężczyzna wrócił z dowodem, kobieta zdążyła już odjechać z pieniędzmi – relacjonuje rzecznik.

Druga sytuacja rozegrała się na terenie gminy Radzanowo, chociaż akurat tym razem nie doszło do przekazania żadnej kwoty, ponieważ seniorka nie trzymała oszczędności w domu, tylko w banku. Poproszono ją, aby przygotowała całą kwotę na następny dzień, ale oszustka już się z nią nie skontaktowała.

Policja zwraca uwagę na podobny mechanizm działania. Wiadomo, że kobieta podająca się za pracownicę PZU, jak to miało miejsce na terenie gminy Radzanowo, lub Caritasu, jak z kolei poinformowała seniorkę z Bulkowa, ma około 50-60 lat i jeździ czarnym samochodem. Towarzyszy jej mężczyzna, który nie wychodzi z auta. Twierdziła, że jest on księdzem.

Krzysztof Piasek apeluje do mieszkańców, aby zachowali ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, a już w żadnym wypadku nie przekazywać nikomu pieniędzy. - W ten sposób można tylko stracić wszystkie oszczędności - uczula funkcjonariusz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE