Reklama

Uwaga, właśnie grasuje fałszywy wnuczek

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, właśnie grasuje fałszywy wnuczek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko w ciągu minionej półtorej godziny fałszywy wnuczek zadzwonił do trojga płocczan, próbując wyłudzić pieniądze.

Tylko w ciągu minionej półtorej godziny fałszywy wnuczek zadzwonił do trojga płocczan, próbując wyłudzić pieniądze.

Jak ostrzega sierż. szt. Jarosław Ostrowski z płockiej komendy, uaktywnili się dziś oszuści i złodzieje działający tzw. metodą na wnuczka. - Tylko w ciągu półtorej godziny trzykrotnie próbowali naciągnąć osoby starsze i wyłudzić pieniądze - ostrzega policjant.

Na szczęście płocczanie - przynajmniej tych troje,  byli czujni i nie dali się nabrać oszustom. Od razu zgłosili sprawę na policję. - Podejrzewamy, że oszuści mogą próbować dalej, aż do skutku, więc warto ostrzec bliskich - radzi policjant.

Przypomnijmy: metoda na wnuczka polega na tym, że oszust dzwoni pod dany numer, przedstawia się jako wnuczek lub inny członek rodziny i zbolałym głosem oświadcza, że natychmiast potrzebuje gotówki. Powody są różne, najczęściej jest to wypadek, ale zdarza się też rata kredytu, długi, nagła choroba. Siła sugestii jest tak olbrzymia, że mimo nieustannych apeli w mediach, oszukiwane osoby bardzo często są przekonane, że rozmawiają z bliskim, który ma kłopoty, dają się nabrać i przekazują potrzebną sumę obcym ludziom,, którzy przychodzą w zastępstwie rzekomego wnuczka.  Często oszuści znają imiona naszych dzieci i wnuków, bo wcześniej sprawdzili takie dane na portalach społecznościowych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE