Reklama

Uwaga, ważne zmiany na skrzyżowaniu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, ważne zmiany na skrzyżowaniu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy sporo ma się pozmieniać na światłach na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej ze Spółdzielczą i Południową. Zmiany mają związek z planowanym w środku tygodnia całkowitym wyłączeniem z ruchu Piłsudskiego.

Dziś w nocy  sporo ma się pozmieniać na światłach na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej ze Spółdzielczą i Południową. Zmiany mają związek z planowanym w środku tygodnia całkowitym wyłączeniem z ruchu Piłsudskiego.

Zgodnie z zapowiedziami, dziś, w sobotę, otwarto dla obu kierunków ruchu nitkę Piłsudskiego w stronę centrum, biegnącą już pod nowo powstającym wiaduktem. Oznacza to, że skończył się jeden z większych koszmarów śpieszących się do pracy kierowców - od dziś żaden szlaban nie zatrzyma ich na Piłsudskiego.

Ale z entuzjazmem warto się wstrzymać do zakończenia prac, bo utrudnienia jeszcze nas nie miną. Ciasno w mieście może być zwłaszcza w środku tygodnia - od późnego popołudnia w środę do przedpołudnia w czwartek, na czas nasuwania wiaduktu nad Piłsudskiego, trzeba będzie całkiem zamknąć ulicę dla ruchu. Oblężone będą wtedy zapewne alternatywne trasy - Otolińska, Boryszewo, Grabówka, tzw. "stara Wyszogrodzka".

Alby zwiększyć przepustowość na tej ostatniej, drogowcy zapowiadają zmiany świateł na na wlotach z ulicy Spółdzielczej i z ulicy Południowej.

- Zmiana polegać będzie na tymczasowym zlikwidowaniu obecnie wydzielonych bezkolizyjnych relacji lewoskrętu - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Oznacza to, ze inaczej niż dotąd, zielone będą mieli równocześnie tak jadący prosto, jak i skręcający w lewo (dotąd były sygnalizatory kierunkowe).

- Kierowcy skręcający w lewo muszą ustąpić pierwszeństwa jadącym z przeciwnego wlotu skrzyżowania oraz przechodniom na przejściach dla pieszych na  Wyszogrodzkiej - przypomina Konrad Kozłowski i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE