Reklama

Uwaga, w weekend przestawiamy zegarki

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, w weekend przestawiamy zegarki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość dla śpiochów - w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki i śpimy o godzinę dłużej.Kto wstanie, by przestawić zegar na wieży ratusza?

Mamy dobrą wiadomość dla śpiochów - w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki i śpimy o godzinę dłużej.Kto wstanie, by przestawić zegar na wieży ratusza?

Zima już za pasem, trzeba więc jak co roku przestawić zegarki na czas zimowy. Przypominamy, że w nocy z 26 na 27 października o godzinie 3.00 w nocy cofamy wskazówkę zegarka o godzinę, czyli na 2.00, co daje nam dodatkową godzinę snu.

Zegarki w komórce, komputerach itp. zazwyczaj przestawiają się same, ale trzeba pamiętać o tych tradycyjnych - na ręku czy ścianie, by nie wyjść z domu o godzinę za wcześnie i np. nie marznąć godzinę na przystanku.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Urzędu Miasta, zegar na wieży ratusza zostanie przestawiony dopiero w niedzielę rano, bo jego mechanizmy, łącznie z wyjeżdżającymi figurkami, są na tyle skomplikowane, że musi to zrobić firma zajmująca się konserwacją zegara.

Polacy przestawiają zegarki dwa razy w roku od międzywojnia, po to, by lepiej dopasować swą aktywność do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego (dziś np. słońce wzeszło dopiero ok. 7.20, ciemno zrobi się ok. 17.30), a dzięki temu m.in., zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, oszczędzić prąd itp.. Zmiany czasu stosuje się obecnie w ok. 70 krajach świata, w tym w prawie całej Europie.

Z powrotem czas zimowy zmienimy na letni dopiero za pięć miesięcy - zegarki przestawimy w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE