Reklama

Uwaga! Tamtędy wkrótce nie przejedziecie. Ważne informacje dla kierowców

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Tamtędy wkrótce nie przejedziecie. Ważne informacje dla kierowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku 19 września nie ma przejazdu przez odcinek ul. Królewieckiej. Wykonawca nowej kamienicy, budowanej na zlecenie Agencji Rewitalizacji Starówki obok Nowego Rynku, przyłącza do budynku różne instalacje. Jak poinformował płocki Ratusz, to nie jedyne utrudnienia, które czekają kierowców w najbliższym czasie. - Szereg ulic będzie nieprzejezdnych - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej.

Od czwartku 19 września nie ma przejazdu przez odcinek ul. Królewieckiej. Wykonawca nowej kamienicy, budowanej na zlecenie Agencji Rewitalizacji Starówki obok Nowego Rynku, przyłącza do budynku różne instalacje. Jak poinformował płocki Ratusz, to nie jedyne utrudnienia, które czekają kierowców w najbliższym czasie. – Szereg ulic będzie nieprzejezdnych – mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej.

Ze względu na budowę kamienicy i brak przejazdu przez odcinek ul. Królewieckiej, objazd w kierunku ul. 3 Maja jest stosunkowo prosty i prowadzi przez Nowy Rynek. Objazd w kierunku ul. Bielskiej,jak dodają w Ratuszu, jest już nieco trudniejszy. Można dojechać do niej przez parking na Nowym Rynku lub przez al. Jachowicza.

– Wykonawca ma zgodę na zajęcie tego odcinka ul. Królewieckiej do 18 października, ale deklaruje, że wykona wszystkie instalacje szybciej, w przeciągu dwóch tygodni - mówi Hubert Woźniak.

Zamykają skrzyżowanie

Przebudowa ul. Tysiąclecia wkracza w kolejną fazę. Na czwartek 26 września, na godziny po porannym szczycie, zaplanowane zostało całkowite zamknięcie skrzyżowania ul. Tysiąclecia i ul. Bielskiej. Skrzyżowanie to ulegnie przebudowie (przybędzie np. prawoskręt z ul. Tysiąclecia w ul. Bielską).

Objazd poprowadzi ul. Obrońców Westerplatte i al. Jachowicza. – Dla kierowców wyjeżdżających ze starówki zmienimy organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z al. Jachowicza i Kobylińskiego. Obok hotelu Petropol dla wyjeżdżających ze Starego Miasta są trzy pasy: lewoskręt, prawoskręt i pas do jazdy na wprost. Zmiana będzie polegała na tym, że pas do jazdy na wprost będzie teraz jednocześnie lewoskrętem, prowadzącym w al. Kobylińskiego – dopowiada pracownik płockiego Ratusza.

Dojazd do bloków przy ul. Bielskiej i Piasta Kołodzieja będzie możliwy, podobnie dojazd do posesji przy ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Od 10 października można będzie dojechać ul. Tysiąclecia od Łukasiewicza do ul. Przemysłowej. Uwaga! Plany zakładają jednak zmianę kierunku ruchu. Po Tysiąclecia będziemy jeździć jednym pasem od ul. Łukasiewicza do ul. Rembielińskiego i Przemysłowej.

Prace nad przebudową skrzyżowania ul. Tysiąclecia z ul. Bielską potrwają dwa miesiące, do końca listopada

Utrudnienia obejmą al. Jachowicza

30 września lub w pierwszych dniach października firma zajmująca się kompleksową przebudową al. Kilińskiego całkowicie zamknie odcinek sąsiedniej al. Jachowicza. Przejazdu nie będzie od łącznika z ul. 3 Maja i 11 listopada do skrzyżowania z al. Kilińskiego. W pierwszych kilku dniach nie będzie także wyjazdu z łącznika na al. Jachowicza.

Objazd poprowadzi głównie ul. 3 Maja. Niewykluczone, że na odcinku od łącznika do al. Kilińskiego ulica ta będzie jednokierunkowa.

Samochody osobowe będą mogły jechać objazdem przez ul. 11 listopada i rondo Dmowskiego.

Prace nad budową kanalizacji i przebudową jezdni w al. Jachowicza potrwają dwa miesiące, do końca listopada.

Most

Na koniec dobra wiadomość, remont mostu m. Legionów Piłsudskiego już się kończy. Niewykluczone, że 30 września stanie się przejezdny. Można będzie również pojechać ul. Mostową do pl. Narutowicza i z ul. Kościuszki wjechać w ul. 1 Maja. Można też będzie dojechać do skrzyżowania ul. Mostowej z al. Kilińskiego i ul. Norbertańską kierować się w stronę Grabówki i Podolszyc. Możliwy też będzie – ale tylko przez jakiś czas – dojazd do skrzyżowania al. Kilińskiego z ul. Kolegialną i Wyszogrodzką. – Można więc będzie wjechać w Wyszogrodzką, by na wysokości skrzyżowania tej ulicy z Batorego zawrócić i wjechać w ul. 4 Pułku Strzelców Konnych, by dotrzeć do ul. Sienkiewicza. Kiedyś taki manewr wykonywały autobusy linii nr 20 – dodaje Hubert Woźniak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE