Reklama

Uwaga, sprzedają fałszywe bilety na festiwal

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, sprzedają fałszywe bilety na festiwal - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uważajcie na nielegalne bilety na tegoroczny Reggaeland. Oszuści wyprodukowali nawet opaski, by zmylić fanów jamajskich rytmów.

Uważajcie na nielegalne bilety na tegoroczny Reggaeland. Oszuści wyprodukowali nawet opaski, by zmylić fanów jamajskich rytmów. 

O fałszywych wejściówkach sprzedawanych na święto reggae, które odbędzie się w lipcu na płockiej plaży, pracownicy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, który jest głównym organizatorem festiwalu, dowiedzieli się przypadkiem. - Przy festiwalu pracuje mnóstwo osób, również wolontariuszy, dlatego informacja o fałszywych biletach szybko do nas dotarła - mówi  wicedyrektor POKiS-u Radosław Malinowski. - Jedna z osób zaangażowanych w tworzenie imprezy dostała ofertę kupna biletu. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, nie wykluczamy powiadomienia odpowiednich służb.

W poprzednich latach nie było sygnałów o podrabianiu wejściówek, przynajmniej na dużą skalę. - Oczywiście, zdarzały się osoby, które podrabiały bilety i próbowały dostać się na teren festiwalu na gapę, ale do tej pory nie mieliśmy sygnałów o wcześniejszej sprzedaży sfałszowanych  karnetów  - zapewnia wiceszef POKiS-u.

Teraz oszuści przygotowali się lepiej - podrobili nawet festiwalowe opaski. -  To daremny trud, niezależnie od tego, jak dobrze będzie podrobiona opaska, nie ma znaczenia, czy będzie papierowa czy nawet plastikowa - po prostu w tym roku nie będzie systemu z opaskami - zdradza Radosław Malinowski. - Tym sposobem osobom, które wybierają się na Reggaeland. będzie też łatwiej odróżnić oszustów od instytucji sprzedających legalne bilety.

Z takim odróżnieniem tak czy siak nie powinno być problemu, bo jak informuje POKiS tylko dwa miejsca są uprawnione do dystrybucji biletów - sieć Ticketpro oraz siedziba POKIS-u.

- Wszystkie inne bilety są sprzedawane nielegalnie i nie uprawniają do wejścia na teren festiwalu - zastrzega organizator.

Regularna sprzedaż ruszyła 25 marca. Do 6 czerwca  karnet na dwa dni festiwalu kosztuje 30 zł, od 7 czerwca do 9 lipca - 40 zł, a tuż przed samym festiwalem, czyli od 10 lipca - 50 zł. Bilety jednodniowe kosztują 30 zł. Nocleg na polu namiotowym to wydatek rzędu 20 zł od osoby.

Ubiegłoroczny Reggaeland na płockiej plaży, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE