Reklama

Uwaga, ostre mrozy w Płocku i powiecie

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, ostre mrozy w Płocku i powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ostrzega przed silnym mrozem i na terenie Mazowsza w ciągu najbliższych dniach. Może być nawet około 20 stopni poniżej zera.

Ratusz ostrzega przed silnym mrozem i na terenie Mazowsza w ciągu najbliższych dniach. Może być nawet około 20 stopni poniżej zera.

Synoptycy zapowiadają silne mrozy w całym kraju - nie ominą one również Płocka i Mazowsza. Już teraz, mimo że za oknem piękne słońce i bezchmurne niebo, niektórzy płocczanie trzęsą się z zimna - na termometrach mając minus 14 st. C.  A będzie jeszcze zimniej. Z zapowiedzi  Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że dziś w nocy temperatura ma spaść nawet do  minus 19 st. C na zachodzie i północy województwa i minus 13 st. C na południu.

W nocy z piątku na sobotę ma być jeszcze zimniej - nawet do minus 20 st. na północnym i zachodnim Mazowszu (do -16 st.na południu). Meteorolodzy przewidują, że w najbliższych dniach nie będzie cieplej niż minus 9 st.

Tyle synoptycy IMGW. Również jeden z najpopularniejszych komercyjnych serwisów pogodowych Accuweather, ma podobne prognozy. Dziś w nocy odczuwalna temperatura w Płocku ma się wahać od minus 15 do minus 18 st. C. Piątek, choć słoneczny - będzie równie mroźny - odczuwalna temperatura w Płocku w ciągu dnia to ok. 15 st. C, a w nocy - minus 19 do nawet minus 20! Weekend będzie równie lodowaty, cieplej zrobi się dopiero w przyszłym tygodniu.

W związku z siarczystym mrozem, ratuszowy Wydział Zarządzania Kryzysowego przypomina, by zwrócić baczną uwagę na osoby bezdomne przebywające w miejscach, w których są narażone na zamarznięcie. Jeśli spotkamy taką osobę, najlepiej natychmiast dzwonić do straży miejskiej pod nr tel, 986 lub 24 366 03 10 oraz w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. 24 367 15 70. Przed zimnem bezdomni mogą się schronić w noclegowniach, a także na dworcu PKP.


Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE