Reklama

Uwaga! Niebawem nie będzie już tamtędy przejazdu. Zmienią się trasy autobusów

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Niebawem nie będzie już tamtędy przejazdu. Zmienią się trasy autobusów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tak jak zapowiedziano, czas na rozpoczęcie przebudowy ul. Tysiąclecia. Prace rozpoczną się 8 maja. Tego dnia w godzinach porannych nastąpi wdrożenie czasowej organizacji ruchu – zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów. Autobusy pojadą zmienioną trasą.

Tak jak zapowiedziano, czas na rozpoczęcie przebudowy ul. Tysiąclecia. Prace rozpoczną się 8 maja. Tego dnia w godzinach porannych nastąpi wdrożenie czasowej organizacji ruchu – zamknięcie ulicy dla ruchu pojazdów. Autobusy pojadą zmienioną trasą.

Przebudowa ul. Tysiąclecia będzie zrealizowana w ramach zadania pn. „Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. Tysiąclecia wraz z rozbudową ul. Tysiąclecia oraz skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Mickiewicza i ul. Tysiąclecia przez Wodociągi Płockie i MZD. Koszt inwestycji 14,1 mln zł.

W ramach pierwszego etapu dojdzie do całkowitego zamknięcia odcinka ul. Tysiąclecia od skrzyżowania ul. Łukasiewicza-Miodowa do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego.

– Dopuszczony będzie wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż ul. Tysiąclecia – ruch jednokierunkowy w kierunku od ul. Rembielińskiego do ul. Łukasiewicza – poinformował Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu. – Kontrakt z Wykonawcą obowiązuje do marca 2020 r. Ulica zgodnie z planem ma być przejezdna do końca roku 2019 r.

Objazdy autobusów

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Tysiąclecia na czas przebudowy od 8 maja 2019 r. do odwołania (wstępnie do grudnia 2019 r.) autobusy linii 0, 2, 7, 10, 15, 19, 31, 32, 101, 102, N1 i N3 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

• Autobusy linii 0, 2, 7, 10, 19, 101, 102, N1 i N3 w obydwu kierunkach kursować będą Alejami Kobylińskiego i ulicą Łukasiewicza (przez przystanek Hermana).
• Przystanki Zgliczyńskiego i Rembielińskiego na ul. Tysiąclecia w obydwu kierunkach będą nieczynne.
• Na ul. Miodowej przy skrzyżowaniu z ul. Łukasiewicza (przy przychodni) ustawiony będzie przystanek zastępczy dla autobusów linii 0, 2, 10, 19, 31, 101, 102, N1 i N3 jadących z centrum w kierunku ul. Miodowej i Skarpy.
• Autobusy linii 31 pojadą ulicami Łukasiewicza (przez przystanek Hermana), Miodową i Gałczyńskiego. Ulicami Bielską i Narodowych Sił Zbrojnych kursować będą w zamian autobusy linii 32.
• Autobusy linii 15 kursować będą ulicą Łukasiewicza przez przystanek Nowowiejskiego (przy Ekonomiku) i Alejami Kobylińskiego.
• Autobusy linii 0 z przystanku Jachowicza (Bielska) 03 (na ul. Bielskiej naprzeciwko Nadleśnictwa) odjeżdżać będą w kierunku ul. Miodowej, Skarpy i Winiar. W kierunku ul. Kwiatka odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w Al. Kobylińskiego.
• Autobusy zatrzymywać się będą przy wszystkich przystankach na trasie objazdu.

Szczegółowe informacje na temat objazdów poszczególnych linii autobusów KM Płock są dostępne na stronie Komunikacji Miejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE