Reklama

Uwaga, kierowcy! Może być gołoledź

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, kierowcy! Może być gołoledź - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ostrzega, że dziś od godziny 18.00 do rana we wtorek na drogach i chodnikach może wystąpić gołoledź. Uważajcie!

Ratusz ostrzega, że dziś od godziny 18.00 do rana we wtorek na drogach i chodnikach może wystąpić gołoledź. Uważajcie!

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, według przewidywań synoptyków, na Mazowszu  temperatura powietrza ma spaść poniżej 0°C, co po opadach deszczu spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Tzw. szklanki"możemy się spodziewać od ok. 18.00 do rana we wtorek.  Lokalnie mogą też wystąpić opady marznącego deszczu.

To wszystko sprawia, że na drogach może być naprawdę ślisko, dlatego drogowcy apelują o wyjątkową ostrożność. -  Służby drogowe odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w Płocku będą sypać mieszankę solankowo-piaskową na ulice miasta, by zmniejszyć śliskość dróg - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. 

Obowiązujący w mieście regulamin zaleca jednak, by nie posypywać chodników solą, dlatego jedyną ochroną może być rozsypany na chodnikach piasek. Czasami i on na niewiele się jednak zdaje - zwłaszcza gdy co chwila przykrywa go cienka warstwa marznącego deszczu. 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE