Reklama

Uwaga, inaczej jeździmy po starówce

Opublikowano:
Autor:

Uwaga, inaczej jeździmy po starówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy, że dziś w nocy na staromiejskich ulicach wprowadzono nową organizację ruchu. Patrzcie uważnie na znaki i nie jeźdźcie na pamięć.

Przypominamy, że dziś w nocy na staromiejskich ulicach wprowadzono nową organizację ruchu. Patrzcie uważnie na znaki i nie jeźdźcie na pamięć. 

Nowe zasady poruszania się po kilku staromiejskich uliczkach, a także zostawiania na nich aut mają związek z przygotowaniami do uruchomienia na Starym Mieście i w centrum strefy płatnego parkowania. Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje od dziś i warto patrzeć na znaki, by nie jechać pod prąd lub nie zostawić auta w niedozwolonym miejscu. 

Za Ratuszem przypominamy główne zmiany na starówce:

 • Bielska – odcinek od skrzyżowania z ul. Kwiatka do Synagogalnej pozostanie ulicą dwukierunkową. Uwaga! Odcinek od skrzyżowania z Synagogalną w kierunku ratusza będzie jednokierunkowy! Będziemy jeździć tylko w kierunku Starego Rynku. Wzdłuż ulicy Bielskiej wytyczono miejsca do parkowania, na których już można pozostawiać pojazdy zgodnie z nowymi zasadami parkowania (do 31 lipca bezpłatnie, od 1 sierpnia zaczną obowiązywać zasady Strefy Płatnego Parkowania). Kolejną zmianą na odcinku ulicy Bielskiej, od skrzyżowania z Synagogalną do ratusza będzie wprowadzenie strefy zamieszkania (m.in. dopuszczalna prędkość w strefie zamieszkania to 20 km/h, piesi w strefie zamieszkania mogą poruszać się swobodnie także po jezdni, parkowanie pojazdu jest możliwe tylko w wyznaczonych do tego miejscach,). Skrzyżowanie ul. Bielskiej ze Staromiejską stanie się skrzyżowaniem dróg równorzędnych - zmiana pierwszeństwa przejazdu!

 • Stary Rynek (przy ratuszu) – likwidacji uległy miejsca parkingowe u zbiegu Bielskiej i Zduńskiej, przeznaczone dla klientów i pracowników ratusza, którzy mogli zatrzymać tu pojazdy na czas do 15 minut. Pozostały tu tylko dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 • Zduńska - stanie się ulicą jednokierunkową! Będziemy poruszać się w kierunku od ratusza do skrzyżowania Zduńskiej z ul. Okrzei. Na Zduńskiej wytyczono miejsca do parkowania i już obowiązują nowe zasady parkowania. Ulica Zduńska na całej długości będzie objęta strefą zamieszkania.

 • Okrzei – ze względu na to, że ulica Zduńska będzie jednokierunkowa nie będzie możliwy w nią wjazd od strony skrzyżowania z ul. Okrzei (znak B-2 zakaz wjazdu). Na ulicy Okrzei pojawią się także zakazy skrętu w ul. Zduńską.

 • Kwiatka – w ciągu ulicy Kwiatka zostały oznakowane miejsca postojowe oraz umieszczone znaki pionowe regulujące sposób parkowania pojazdów. Nowością są specjalne miejsca do parkowania motocykli (są węższe niż standardowe dla samochodów). Nie wolno na nich parkować samochodów, a kierowcy którzy będą pozostawiać samochody na miejscach postojowych dla motocykli narażają się na mandat karny. (Do 31 lipca parkowanie bezpłatnie, od 1 sierpnia zaczną obowiązywać zasady Strefy Płatnego Parkowania).

 • Synagogalna – Uwaga! Zmieni się kierunek jazdy! Ulica Synagogalna pozostanie ulicą jednokierunkową jednak ruch będzie odbywać się  inaczej niż obecnie - od placu 13 Straconych do ul. Bielskiej. Wzdłuż drogi wytyczono miejsca do parkowania. Skrzyżowanie ul. Bielskiej z Synagogalną będzie skrzyżowaniem dróg równorzędnych, zmienią się zasady pierwszeństwa przejazdu!

 • Staromiejska – ulica pozostaje jednokierunkowa jak dotychczas. Nowością są wyznaczone miejsca do parkowania (do tej pory obowiązywał zakaz postoju).

 • Jerozolimska – pozostanie, jak obecnie, dwukierunkowa na odcinku od ul. Kwiatka do skrzyżowania z Synagogalną i Pl. 13 Straconych. Natomiast ul. Jerozolimska w kierunku ul. Grodzkiej będzie jednokierunkowa i objęta strefą zamieszkania.

 • Grodzka – pozostanie ulicą jednokierunkową objętą zakazem ruchu z wyłączeniem mieszkańców, służb oraz dostawców towarów do sklepów i lokali gastronomicznych.

 • Jedną ze zmian jest llikwidacja kilku miejsc parkingowych przy ratuszu, fot. Portal Płock, nowe oznakowanie - Karolina Burzyńska/Portal Płock

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE