Reklama

Reklama

Utrudnienia przy wyjeździe z Płocka. Prawdopodobnie już w wakacje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Utrudnienia przy wyjeździe z Płocka. Prawdopodobnie już w wakacje  - Zdjęcie główne

poglądowe | foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli uda się w przetargu wyłonić wykonawcę, w lipcu rozpocznie remont ul. Kolejowej. Prace będą toczyły się na odcinku od ronda Lajourdie do skrzyżowania z ul. Zieloną.

Reklama

Ulica Kolejowa to niewątpliwie jedna z ważniejszych tras w lewobrzeżnej części Płocka. W zeszłym roku zakończyła się przebudowa jej fragmentu od skrzyżowania z ul. Zieloną do granicy osiedla Radziwie. W ramach prac nie tylko naprawiono nawierzchnię jezdni i chodniki, zmodernizowano kanalizację, ale też zbudowano zbiornik retencyjny w rejonie ul. Krakówka.

W tym roku przyszedł czas na remont następnego odcinka ul. Kolejowej, a dokładnie fragmentu od skrzyżowania z ul. Zieloną do ronda Lajourdie.

- Zostanie przeprowadzony remont nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i trzech zatok autobusowych. Inwestycję będzie realizować Miejski Zarząd Dróg. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg. Plan zakłada rozpoczęcie robót w lipcu 2021 r., zakończenie planujemy w listopadzie/grudniu 2021 roku – informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego urzędu miasta.

Projekt czasowej organizacji ruchu podczas remontu zawsze opracowuje jego wykonawca. Miasto ma jednak swój plan, według którego można by było prowadzić roboty. I tak w ratuszu planują, że dojdzie do całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu, co umożliwi szybszy postęp robót.

- Samochody osobowe będą mogły korzystać z wyznaczonego objazdu przez ul. Zieloną - Stoczniową - Portową do mostu Legionów Piłsudskiego. Ruch pozostałych pojazdów będzie się odbywał objazdami przez most Solidarności, trasę Popiełuszki i ulicę Dobrzykowską. Ograniczenia w ruchu wystąpią w drugim półroczu 2021 roku – dodaje Konrad Kozłowski.

Co ważne, w ramach remontu nie planuje się wycinki żadnych drzew.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy