Reklama

Reklama

Utrudnienia potrwają jeszcze kilka tygodni. Trwa budowa ważnego wodociągu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Utrudnienia potrwają jeszcze kilka tygodni. Trwa budowa ważnego wodociągu  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tygodni temu na al. Piłsudskiego rozpoczęły się prace przy budowie wodociągu. Niedawno przeniosły się na ul. Wyszogrodzką, co skutkuje wyłączeniem z ruchu jednego z pasów ulicy.

Reklama

Ze względu na prace przy budowie wodociągu wyłączony z ruchu jest lewy pas nitki ul. Wyszogrodzkiej w kierunku Podolszyc. Zwężenie zaczyna się tuż za skrzyżowaniem z ul. Graniczną i kończy tuż przed rondem Wojska Polskiego. Z perspektywy kilkunastu tysięcy płocczan to bardzo ważna trasa, ale wodociąg jest nie mniej ważny. 

Przebudowywny wodociąg łączy główną Stację Uzdatatniania Wody przy ul. Górnej z Podolszycami, Imielnicą i Borowiczkami. Prace trwają od kilku miesięcy - odcinek po stronie Podolszyc został już zbudowany, ale w pasie zielonym - wówczas nie było utrudnień drogowych. Teraz czas na połączenie. 

Dlaczego wodociąg trzeba przebudować?

- Ta część miasta powstawała od lat 80. i wielkość osiedli nie była wówczas znana. Średnice wodociągów były budowane w zależności od potrzeb w tamtych latach. Teraz regulujemy tę gospodarkę, budujemy jeden główny wodociąg - tłumaczy Andrzej Wiśniewski, prezes Wodociągów Płockich. - Prace prowadzone są od połowy zeszłego roku. Pierwsze to oczywiście przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwoleń, ale też zagospodarowanie terenów zielonych, bo akurat pojawiła się instrukcja prezydenta określająca postępowanie z terenami zielonymi w czasie inwestycji. Przed zimą przesadziliśmy 600 metrów kwadratowych krzewów i ok. 20 drzew. W tym momencie od wiaduktu kolejowego na al. Piłsudskiego do ronda Wojska Polskiego są prowadzone prace metodą bezwykopową. Polega to na grzaniu wodociągu i przeciąganiu od wykopu do wykopu, od komory do komory odcinkami 100-150-metrowymi. 

Wielu kierowców wciąż nie przyzwyczaiło się do nowej organizacji i nerwowo zmieniają pas. Tu dobrej informacji nie ma, bo zwężenie zostanie z nami jeszcze przez kilka tygodni. Wykonawca ma czas do 30 marca na ukończenie prac. Jak mówi prezes Wodociągów, termin nie jest zagrożony. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy