Reklama

Ustalono tożsamość nieletnich, którzy wykrzykiwali wulgarne słowa na Marszu Równości

Opublikowano:
Autor:

Ustalono tożsamość nieletnich, którzy wykrzykiwali wulgarne słowa na Marszu Równości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ma to związek z sobotnim incydentem pod koniec Płockiego Marszu Równości. Chodzi o osoby nieletnie, które skandowały "je*ać was", "weź pedale kutasa do buzi", wykonują przy tym obsceniczne gesty w kierunku uczestników.

Ma to związek z sobotnim incydentem pod koniec Płockiego Marszu Równości. Chodzi o osoby nieletnie, które skandowały "je*ać was", "weź pedale kutasa do buzi", wykonują przy tym obsceniczne gesty w kierunku uczestników.

W niedzielę informowaliśmy, że sprawa może mieć ciąg dalszy. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który opublikował nagrania z incydentu, powiadomił, iż zamierza domagać się w tej sprawie śledztwa, składając do płockiej prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

- Nasz Ośrodek będzie domagał się śledztwa w sprawie narodowców, którzy wykorzystali małe dzieci do znieważania osób idących w Marszu Równości oraz tych, którzy wykorzystywali dzieci jako żywe tarcze by zasłaniać się nimi w trakcie ataków na policję. Obserwatorzy Ośrodka mają pełną dokumentację filmową takich zachowań rodziców narodowców.

[ZT]23143[/ZT]

Wspomniano także o powiadomieniu Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich i Sądu Rodzinnego w Płocku. Jednak jak się dowiedzieliśmy, w poniedziałek, 12 sierpnia nie wpłynęło żadne zawiadomienie do płockiej Prokuratury Rejonowej dotyczące Marszu Równości.

W poniedziałek policjanci - na podstawie zebranych materiałów - ustalili tożsamość czterech nieletnich, którzy na ul. Stary Rynek używali słów wulgarnych wykrzykiwanych w kierunku uczestników marszu.

- Dziś do Sądu Rejonowego w Płocku przekazana zostanie dokumentacja celem rozpatrzenia przez sąd kwestii demoralizacji nieletnich. To Sąd Rodzinny jest władny, by zastosować wobec dzieci, ale i ich rodziców, stosowne środki - zapowiedziała mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE