Reklama

Urząd miasta bierze się za barszcz sosnowskiego

Opublikowano:
Autor:

Urząd miasta bierze się za barszcz sosnowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Barszcz Sosnowskiego to jedna z groźniejszych roślin występujących w Polsce. Czy rośnie także w Płocku? Postanowili to sprawdzić miejscy urzędnicy, a pomóc mogą wszyscy mieszkańcy.

Barszcz Sosnowskiego to jedna z groźniejszych roślin występujących w Polsce. Czy rośnie także w Płocku? Postanowili to sprawdzić miejscy urzędnicy, a pomóc mogą wszyscy mieszkańcy. 

Barszcz Sosnowskiego jest szczególnie niebezpieczny w ciepłe, wilgotne dni. Zawiera w sobie szereg związków, które unoszą się w powietrzu, dlatego nawet przejście obok rośliny może spowodować poparzenia skóry. 

Urząd Miasta Płocka zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy zauważą występowanie barszczu Sosnowskiego o zgłoszenie tego faktu na formularzu „Zgłoszenie występowania barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Płock”.

Formularz można przekazać osobiście do siedziby Urzędu Miasta Płocka lub do Biura Obsługi Klienta. Wypełniony dokument można również wysłać pocztą na adres: 

Urząd Miasta Płocka
Wydział Kształtowania Środowiska
pl. Stary Rynek 1
09-400 Płock

Zebrane informacje będą wykorzystane do oszacowania skali problemu w  Płocku, a następnie do uaktualnienia programu przyjętego uchwałą Rady Miasta Płocka z dnia 24 października 2017 roku nr 647/XXXVII/2017 r. w sprawie uchwalenia „Programu zwalczania barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi) na terenie Gminy Miasto Płock”. Zgłoszenia przyjmowane są przez cały sezon wegetacyjny.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE