Reklama

Urodziny płockiej Politechniki. To już pół wieku

Opublikowano:
Autor:

Urodziny płockiej Politechniki. To już pół wieku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To właśnie 18 kwietnia 1967 roku ukazało się Zarządzenie Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w sprawie powołania filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Przy takiej okazji wypada świętować.

To właśnie 18 kwietnia 1967 roku ukazało się Zarządzenie Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w sprawie powołania filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Przy takiej okazji wypada świętować.

Nadszedł wyjątkowy dzień dla płockiej filii Politechniki Warszawskiej, chociaż większe uroczystości z okazji 50. urodzin będą w najbliższy weekend. Już w sobotę, 22 kwietnia o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza świętą pod przewodnictwem biskupa Piotra Libery w płockiej katedrze, następnie o godz. 11.00 rozpocznie się główna uroczystość w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego.

Na początek część artystyczna. Władze uczelni zapraszają na wyjątkowe połączenie instrumentalnej muzyki „wyrastającej z karpackich korzeni, ale noszącej w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowanej rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu”, a to wszystko za sprawą utworzonego przez górali z Beskidu Śląskiego oraz muzyków klasycznych zespołu VOŁOSI, któremu na scenie będzie towarzyszyła Płocka Orkiestra Symfoniczna. Później, jak to zwykle przy jubileuszach bywa, czas na wspomnienia, okolicznościowe wystąpienia, medale i odznaczenia. A na zakończenie urodzinowy toast. Jednak program uroczystości na tym się nie kończy, ponieważ dla absolwentów od godz. 14.00 do 16.00 pozostaną dostępne do zwiedzania gmach główny przy Łukasiewicza oraz gmach Mechaniki na Jachowicza. Dopełnieniem całości będzie Bal Jubileuszowy w Domu Technika.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE