Reklama

Reklama

Uroczyste otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Soczewka - Łąck

Opublikowano: śr, 13 kwi 2022 09:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To bardzo ważna droga dla mieszkańców gmin Łąck i Nowy Duninów. Na jej remont czekało wiele osób. I wreszcie jest – nowiutka, równa, bezpieczna i komfortowa. Uroczyste otwarcie inwestycji nastąpiło w piątek, 8 kwietnia. Początek modernizacji drogi powiatowej nr 2974W Soczewka-Łąck datowany jest na 27 października 2021 r., kiedy to nastąpiło przekazanie placu budowy.

Reklama

W sumie gruntownemu remontowi poddano blisko 4 kilometry tej drogi na dwóch odcinkach: od km 2+725 do km 4+900 i od km 7+650 do km 9+362.

Wartość zadania opiewała na kwotę 1.716.703,62 zł. Inwestycja, z której korzystać będą mieszkańcy gmin Łąck i Nowy Duninów, a także całego regionu i województwa, zrealizowana została przy współfinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 60 proc. Wszystko w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.  

Wykonawcą było P.H.U. PRIMA Bogdan Głuchowski z Karwowa w powiecie sochaczewskim.

Zakres zadania obejmował:

- karczowanie krzaków;

- ścięcie poboczy;

- wyrównanie istniejącej nawierzchni bitumicznej;

- wykonanie warstwy ścieralnej - szerokość jezdni 5,0 m;

- wykonanie nawierzchni poboczy z kruszywa łamanego, grubość po zagęszczeniu 8 cm - szerokość poboczy 2 x 1,0 m;

- umocnienie kostką granitową poboczy na łukach;

- wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z projektem.

W uroczystości wzięli udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radne Powiatu Płockiego Ewa Kowalak i Marlena Mazurska, Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Tomasz Kominek, przedstawiciel przedsiębiorstwa wykonującego zadanie.

- Dziś, tak jak zawsze, gdy oddajemy mieszkańcom pięknie zmodernizowaną drogę, ważny dzień dla powiatu płockiego. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, która poprawi komfort, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bardzo dziękuję Panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi, Radnym Powiatu Płockiego, Zarządowi Dróg Powiatowych, wykonawcy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do remontu drogi powiatowej Soczewka-Łąck – powiedział Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy