Reklama

Reklama

Uroczyste otwarcie nowej przychodni rehabilitacyjnej w Radzanowie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Gratuluję świetnej inicjatywy i cieszę się, że pomysł przychodni udało się zrealizować, ponieważ jest to inwestycja, która wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców – mówił podczas otwarcia nowej placówki medycznej w Radzanowie Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Reklama

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medicines” Kazimierza Przepiórskiego poświęcony rehabilitacji mieści się przy ul. Jasnej 1 w Radzanowie. To nie pierwsza przychodnia doktora Przepiórskiego – NZOZ „Medicines” funkcjonuje z powodzeniem w Nowych Łubkach w gm. Bulkowo. Placówka w Radzanowie – jak mówi właściciel – jest filią tej w Nowych Łubkach (podobnie jak ośrodek zdrowia w Radzanowie, który również działa pod skrzydłami „Medicines” w Nowych Łubkach).

W budynku przy Jasnej 1 w Radzanowie kiedyś działał m.in. sklep. Ponad rok temu obiekt ten nabył doktor Kazimierz Przepiórski – kupił go od lokalnego społecznika Wiesława Mioduskiego. Dzięki zachętom i wsparciu wielu osób, m.in. Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza i Wójta Gminy Radzanowo Piotra Jakubowskiego, udało się tu stworzyć nowoczesny, przestronny, przyjazny pacjentom obiekt. W tej chwili placówka czeka na kontrakt z NFZ. Oferuje zatem zabiegi komercyjne, ale raz, że ceny są naprawdę przystępne (zabiegi zaczynają się już od 15 zł), a dwa – gmina Radzanowo dotuje zabiegi dla swoich mieszkańców.

Nowa przychodnia działa od 16 sierpnia br., ale symboliczne, choć uroczyste otwarcie, nastąpiło w czwartek, 25 sierpnia.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski, Radny Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski, miejscowy społecznik Wiesław Mioduski i lokalne media. O swoim przedsięwzięciu opowiadał Kazimierz Przepiórski, który po przychodni oprowadzał wspólnie z pracownikami.

- Cieszę się, że coraz więcej takich miejsc powstaje na terenie powiatu płockiego. Cieszę się, że Wójt z takim zaangażowaniem wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców gminy Radzanowo. Jako powiat płocki również jesteśmy otwarci na wszelkie przedsięwzięcia, które mają na celu troskę o zdrowie naszych mieszkańców – podkreślił Starosta Sylwester Ziemkiewicz, zapowiadając, że w niedługim czasie uda się prawdopodobnie uruchomić wreszcie pierwsze hospicjum w powiecie płockim.

Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski również podziękował za nową przychodnię. – Cieszę się z naszej współpracy i z tego, że udało nam się pokonać wszelkie problemy na drodze tej inwestycji – powiedział Wójt, który niedawno sam potrzebował rehabilitacji i wie, jak trudno dostać się do dobrego specjalisty. Teraz jego mieszkańcy – i oczywiście wszyscy chętni z innych gmin – będą mieli profesjonalne usługi po sąsiedzku.

Radny Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski, który jest jednocześnie Sołtysem Radzanowa, przyznał: - Mając na swoim terenie takiego człowieka, jak doktor Kazimierz Przepiórski, to tak, jakbyśmy wygrali milion. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i świetną inwestycję, która przysłuży się zdrowiu naszych mieszkańców. Na rehabilitację jest duże zapotrzebowanie, a teraz najlepsze zabiegi będziemy mieli na miejscu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy