Reklama

Uroczyste obchody 3 maja. Co w programie?

Opublikowano:
Autor:

Uroczyste obchody 3 maja. Co w programie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza w Europie, a druga na świecie. 3 maja Polacy świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczne. Co przygotowało nasze miasto?

Pierwsza w Europie, a druga na Świecie. 3 maja Polacy świętują rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Z tej okazji w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczne. Co przygotowało nasze miasto?

Uroczystości rozpoczną się o 9:30 od złożenia kwiatów pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego na placu Obrońców Warszawy. 

O 10:00 w katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny.

Na 11:30 zaplanowane jest złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza pod odwachem.

O 12:00 uroczystości przeniosą się na Stary Rynek, gdzie zaplanowane jest patriotyczne spotkanie. Organizatorzy zaplanowali powitanie polonezem i mazurkiem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła", inscenizację utworzenia Pułku 4 Piechoty Księstwa Warszawskiego oraz Pułku 2 Ułanów Księstwa Warszawskiego i wspólną zabawę z mieszkańcami. Przewidziany jest także "pobór rekruta", czyli pobór do wojska: zapisy, badania, musztra oraz wydanie dokumentu o przyjęciu do pułku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE