Reklama

Upominają się o podwyżki dla kolejnych grup zawodowych

Opublikowano:
Autor:

Upominają się o podwyżki dla kolejnych grup zawodowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciąg dalszy sprawy podwyżek, chociaż wydawało się, że informacja o zabezpieczeniu 5,5 mln zł na zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników samorządowych, w tym z oświaty czy z Ratusza, sprawę przynajmniej na razie zakończyło.

Ciąg dalszy sprawy podwyżek, chociaż wydawało się, że informacja o zabezpieczeniu 5,5 mln zł na zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników samorządowych, w tym z oświaty czy z Ratusza, sprawę przynajmniej na razie zakończyło.

Prezydent Płocka nawet ostatnio napisał na swoim blogu w internecie, że w 2018 roku miasto stać na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi.

[ZT]17061[/ZT]

Radni ruszyli do pisania interpelacji dotyczących zwiększenia pensji dla kolejnych grup zawodowych. Nie, nie chodzi ponownie o radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy temat podwyżek wprowadzili na październikowej sesji w auli ratusza, tylko o radnych Platformy Obywatelskiej. Poprosili o analizę zarobków i zabezpieczenie środków finansowych na podwyżki dla strażników miejskich oraz dla pracowników zawodów niemedycznych Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Chcą także dowiedzieć się jak będzie wyglądała sprawa większych wynagrodzeń dla osób wykonujących zawody medyczne.

- Od kliku lat przedstawiciele Straży Miejskiej w Płocku występują z prośbą o zwiększenie pensji pracowników tej służby – napisała radna Daria Domosławska w swojej interpelacji. - Niestety każdego roku otrzymują odpowiedź, że na dany rok nie zostały zabezpieczone środki finansowe. Bardzo często strażnicy miejscy po upływie lat pracy awansują na wyższe stopnie bez zmiany wynagrodzenia. W roku 2018 podwyżkę mają otrzymać pracownicy administracji oświaty. Mają zostać jednak podjęte decyzje co do kwoty podwyżki i terminu jej wprowadzenia. W związku z powyższym chciałam przypomnieć, że są również inne zawody, które od lat czekają na podwyżki.

Daria Domosławska, Iwona Krajewska, Artur Kras i Joanna Olejnik wspólnie zwrócili uwagę już w osobnej interpelacji na to, że „od kilku lat przedstawiciele zawodów niemedycznych Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej  występują z prośbą o zwiększenie pensji pracowników”, dlatego ich zdaniem warto zabezpieczyć środki w budżecie na podwyżki także dla osób, które nie są lekarzami, położnymi czy pielęgniarkami, technikami radiologii i EKG, rehabilitantami, diagnostami laboratoryjnymi. Przyjęto, że począwszy od lipca 2017 roku pensje dla pracowników medycznych zaczną stopniowo wzrastać do 2021 roku. Wysokość tych podwyżek miała być efektem wspólnych  rozmów pomiędzy Ministerstwem Zdrowia  a związkami zawodowymi. Ale co w takim razie z pensjami personelu administracyjnego, technicznego, gospodarczego w Szpitalu Świętej Trójcy, którym zarządza miejska spółka? 

Interpelacje dopiero się ukazały, nie ma jeszcze odpowiedzi, co na to skarbnik wraz prezydentem Płocka, którzy niedawno przedstawiali założenia do budżetu na 2018 rok.

[ZT]16939[/ZT]

[ZT]17011[/ZT]

[ZT]16973[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE