Reklama

Unieważniono przetarg dotyczący Nowego Rynku

Opublikowano:
Autor:

Unieważniono przetarg dotyczący Nowego Rynku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej w związku z przyszłym zagospodarowaniem południowej części Nowego Rynku zakończył się unieważnieniem. W Ratuszu nie zwlekali, od razu ogłoszono drugie postępowanie.

Pierwszy przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej w związku z przyszłym zagospodarowaniem południowej części Nowego Rynku zakończył się unieważnieniem. W Ratuszu nie zwlekali, od razu ogłoszono drugie postępowanie. 

Na razie nie ma szans na podpisanie umowy z wykonawcą, który opracowałby dokumentację potrzebną w przyszłości do rozpoczęcia prac związanych z nowym zagospodarowaniem południowej części Nowego Rynku. Ratusz ostatnio szukał wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zagospodarowania w tej części miasta. Pisaliśmy o tym:

[ZT]15720[/ZT]

Wyznaczony termin upłynął i nie było zbyt wielkiego wyboru, jeśli chodzi o oferentów. Jedyna koperta wpłynęła od pracowni „Domagało Wnuk Architekci” z Łodzi.

Procedury przetargowe zakończyły się unieważnieniem z tego samego powodu, który ostatnio stał się dość powszechny. Ustalona przez Ratusz kwota nie okazała się współmierna do tej, której chciała łódzka firma. Pracownia „Domagało Wnuk Architekci” zaproponowała bowiem kwotę 375 tys. zł, z kolei płocki Ratusz oszacował koszty na poziomie 214 tys. 849 zł. Tym samym Urząd Miasta ogłosił drugie postępowanie przetargowe, wpisując do dokumentacji termin realizacji umowy:

- I etap (opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i STWiOR zmiany układu komunikacyjnego poprzez wprowadzenie przestrzeni miejskiej typu woonerf we wschodniej części południowej strony Nowego Rynku oraz przebudowa skrzyżowania ulic: Nowy Rynek, Królewiecka i Tumska) – do 29 grudnia 2017 roku,

- II etap (opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i STWiOR na pozostały zakres rzeczowy przedmiotowego zadania wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę oraz decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub skutecznego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych) – do 28 lutego 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE