Reklama

Umowa uroczyście podpisana. Koniec prac jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Umowa uroczyście podpisana. Koniec prac jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka, z prezydentem Andrzejem Nowakowskim na czele, podpisali dziś umowę z konsorcjum, które wyremontuje ul. Harcerską.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka, z prezydentem Andrzejem Nowakowskim na czele, podpisali dziś umowę z konsorcjum, które wyremontuje ul. Harcerską. 

Wartość inwestycji to prawie 8,5 mln złotych, z czego 3 mln będą pochodziły z programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych. Za tę cenę zostanie wyremontowany półtorakilometrowy odcinek ul. Harcerskiej wraz z chodnikiem. Powstanie też ścieżka rowerowa, wymienione zostaną wiaty przystankowe i oświetlenie uliczne. Wodociągi zadbają z kolei o kanalizację deszczową. Inwestycję zrealizuje konsorcjum Hydropol oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych.

- Koniec prac przewidujemy 16 października 2017 r. Mamy nadzieję, że za chwilę firma wejdzie na plac budowy i rozpocznie prace, byśmy na jesieni mogli już jeździć zarówno ulicą, jak i ścieżką rowerową - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

Prezydent zapewnił też, że w tym roku remont przejdzie ul. Traugutta, na którą umowę miasto podpisze w najbliższych dniach oraz rondo na ul. Bielskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wiadukt. Prezydent chce, aby prace przy tej inwestycji zakończyły się do 1 listopada. - To newralgiczna data dla tej ulicy - mówił. 

[ZT]14906[/ZT]

Poruszono też kwestię III etapu obwodnicy. Jak poinformował Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji, umowa powinna zostać podpisana do końca kwietnia. - Znamy już najniższą ofertę, ale trwają procedury - uzupełnił Andrzej Nowakowski. 

[ZT]14974[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE