Reklama

Umowa podpisana. Rowerowa magistrala w przyszłym roku

Opublikowano:
Autor:

Umowa podpisana. Rowerowa magistrala w przyszłym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku rowerzyści pojadą już nową magistralą rowerową, która połączy Podolszyce z centrum miasta. Dziś podpisano umowę na realizację inwestycji.

W przyszłym roku rowerzyści pojadą już nową magistralą rowerową, która połączy Podolszyce z centrum miasta. Dziś podpisano umowę na realizację inwestycji. 

- Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze rowerowej - uśmiechał się prezydent Andrzej Nowakowski. 

Miejski Zarząd Dróg podpisał dziś umowę z przedstawicielami firmy Lipowski. To duża ulga dla miasta, bo dopiero za trzecim razem udało się wybrać wykonawcę 5,5-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej. Zacznie się on na skrzyżowaniu ulic Wyszogrodzkiej, Armii Krajowej i Jana Pawła II przy Galerii Wisła i wzdłuż Piłsudskiego i Jachowicza połączy się z pozostałymi ścieżkami na skrzyżowaniu Kobylińskiego i Łukasiewicza. Całość kosztować będzie nieco ponad 8,5 mln złotych, około 3 mln pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej. 

Ścieżka rowerowa w całej długości będzie przebiegała po północnej stronie, czyli jadąc z Podolszyc w kierunku centrum będzie ona po prawicy.  Odcinek ścieżki na Podolszycach, który znajduje się po lewej stronie, pozostanie.

Oprócz asfaltowej ścieżki rowerowej, gdzieniegdzie zostaną też przebudowane chodniki, oświetlenie uliczne czy sygnalizacje świetlne. 

- Tam, gdzie infrastruktura na to pozwala, chodniki zostaną - wyjaśniał wiceprezydent Jacek Terebus. - Przy projektowaniu nowej drogi zawsze stosujemy układ jezdnia-ścieżka rowerowa-chodnik. Nie chcemy jednak niszczyć infrastruktury, która już jest wybudowana. 

Z pewnością pod topór pójdą też drzewa, ale urzędnicy zapewniają, że zostanie to wyrównane nowymi nasadzeniami. 

Plac budowy zostanie przekazany w drugiej połowie listopada. Zgodnie z umową całość powinna zostać ukończona do 30 maja 2018 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE