Reklama

Umowa na wielką kasę podpisana. Efekty już za rok

Opublikowano:
Autor:

Umowa na wielką kasę podpisana. Efekty już za rok  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W płockiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisano umowę, dzięki której miasto dostanie ponad 66 milionów złotych dofinansowania.

W płockiej delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisano umowę, dzięki której miasto dostanie ponad 66 milionów złotych dofinansowania.

Dokładnie 66 589 161,76 złotych popłynie do budżetu miasta. To pieniądze przeznaczone na realizację projektu pod nazwą "Zrównoważenie mobilności miejskiej na terenie obszaru funkcjonalnego Miasta Płocka".

W ramach projektu przewidzianych jest pięć inwestycji:

  • zakup 25 autobusów o napędzie hybrydowym (17 sztuk 12-metrowych, 8 sztuk 18-metrowych),
  • zakup i montaż 40 wiat przystankowych, w tym 6 z dynamiczną informacją pasażerską (citylighty, monitoring i system dynamicznej informacji pasażerskiej),
  • budowa parkingu systemu „park and ride” przy cmentarzu komunalnym, 
  • przebudowa ul. Łukasiewicza, wraz ze ścieżką rowerową, od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Długą i budowa ronda (podobne do tego funkcjonującego na skrzyżowaniu ul. Dobrzyńskiej, Gałczyńskiego i Na Skarpie), 
  • budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Tysiąclecia i Mickiewicza. 
Całość przedsięwzięcia to ponad 92 mln złotych. Nietrudno policzyć, że miasto ze środków własnych dołoży niespełna 30 milionów. 

- Najważniejsze, aby żadna z inwestycji nie czekała na realizację - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Czas nas goni. Wszystkie muszą zostać wykonane do wrzenia 2018 roku. Jako miasto jesteśmy w czołówce pozyskiwania środków zewnętrznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE