Reklama

Reklama

Umowa na rower miejski podpisana. A co jeśli wrócą obostrzenia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Umowa na rower miejski podpisana. A co jeśli wrócą obostrzenia?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Równo cztery tygodnie pozostały do startu nowego sezonu Płockiego Roweru Miejskiego. Jednoślady wrócą na ulice miasta 1 kwietni, o ile oczywiście wypożyczalnie nie zostaną zamknięte.

Reklama

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z firmą Nextbike – czyli tą, która dotychczas się tym zajmowała - na prowadzenie w Płocku wypożyczalni miejskich rowerów w 2021 i 2022 roku.

- Usługa będzie polegała na zorganizowaniu, bieżącym zarządzaniu i eksploatacji rowerów, pobieraniu opłat za korzystanie z nich oraz utrzymaniu i obsłudze wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu Płockiego Roweru Miejskiego – informuje Konrad Kozłowski z zespołu prasowego ratusza.

Sezon będzie trwał, identycznie jak w ubiegłych latach,  od 1 kwietnia do 30 listopada, zarówno w tym jak i w przyszłym roku.

- Z firmą Nextbike wynegocjowano korzystniejsze opłaty miesięczne za obsługę systemu Płockiego Roweru Miejskiego niż w ubiegłych latach. Wtedy płacono za obsługę stacji 6 tys. 455 zł, obecnie wynegocjowano kwotę: 3 tys. 948 zł za 1stację/1 miesiąc. Łączna kwota umowna na dwa lata to 1 mln 832 tys. zł - mówi Kozłowski. 

Dodajmy, że miasto płaci tylko za obsługę swoich stacji, których obecnie jest 29. Na nich znajduje się 435 stojaków i 290 jednośladów, w tym 20 z fotelikami dla dzieci. Cały płocki system to natomiast ponad 50 stacji. Obok miejskich są jeszcze patronackie PKN ORLEN, galerii Mazovia i gminy Słupno.

Start sezonu Roweru Miejskiego planowany jest na 1 kwietnia. A co jeśli rząd, w związku z pandemią, zakaże funkcjonowania wypożyczalni rowerów? Taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. W 2020 roku sezon zamiast 1 kwietnia ruszył 8 maja.

- Jeśli Rower Miejski, na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia, nie będzie mógł funkcjonować, wówczas miasto w takim miesiącu nie zapłaci za jego obsługę. Taki zapis jest w umowie – odpowiada Konrad Kozłowski.

Przypomnijmy, że Płocki Rower Miejski został uruchomiony w sierpniu 2018 roku. Można śmiało powiedzieć, że płocczanie go pokochali. W 2019 roku – czyli w pełnym sezonie od 1 kwietnia do 30 listopada – jednoślady wypożyczyliśmy aż 286,7 tys. razy. W zeszłym roku, czyli wtedy gdy sezon był krótszy i też pojawiły się obawy co do korzystania z rowerów w czasie pandemii, odnotowano ponad 171 tys. wypożyczeń, czyli też jak na taki szczególny okres – sporo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy