Reklama

Ułożyli żywy Czerwony Krzyż. Sto gitar zabrzmiało na stulecie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ułożyli żywy Czerwony Krzyż. Sto gitar zabrzmiało na stulecie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka starówka wypełniła się ludźmi, którzy chcą nieść pomoc innym i kiedy jest okazja, chwycą za gitary i zagrają z okazji stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W piątek w Płocku skupiła się czerwonokrzyska energia - rozpoczęły się XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Przyjechały najlepsze drużyny z 16 województw.

Płocka starówka wypełniła się ludźmi, którzy chcą nieść pomoc innym i kiedy jest okazja, chwycą za gitary i zagrają z okazji stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W piątek w Płocku skupiła się czerwonokrzyska energia - rozpoczęły się XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Przyjechały najlepsze drużyny z 16 województw.

Pomaszerowali, zatańczyli, ułożyli żywy Czerwony Krzyż i wspólnie zagrali czerwonokrzyski utwór na 100 gitarach na płockiej starówce...

- Bo Czerwony Krzyż nas zbratał, żeby ludziom radość dać. (...) 100 lat właśnie mija, budujemy lepszy świat. Ciągle rośnie w nas ta siła, żeby dobro było w nas...

Wspólnie uczestniczyli w czterech inscenizacjach: o Florence Nightingale która stworzyła podstawy pod współczesne pielęgniarstwo, Henrym Dunant, który swoją determinacją i książką „Wspomnienie Solferino” przekonał polityków o konieczności powstania międzynarodowej organizacji humanitarnej, trzecią o biurze poszukiwań osób zaginionych i wreszcie czwartą o grupie nastolatków poszukujących sensu życia. Oprócz wspólnej zabawy, był też aspekt pomocowy - możliwość oddania krwi, a także edukacyjny - co nieco o bezpieczeństwie i ruchu drogowym dzięki rozstawionemu miasteczku ruchu drogowego.

W sobotę od godz. 10.00 finał Mistrzostw Polski pierwszej pomocy na Starym Rynku, Wzgórz Tumskim i nabrzeżu.

Na Starym Rynku już wcześniej można było (i wciąż można) zobaczyć wystawę poświęconą historii Polskiego Czerwonego Krzyża.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE