Reklama

Ulicami Płocka przejdą drogi krzyżowe. Będą utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Ulicami Płocka przejdą drogi krzyżowe. Będą utrudnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tydzień przed Wielkim Piątek ulicami naszego miasta przejdą drogi krzyżowe. Uroczystości przygotowały trzy parafie.

Na tydzień przed Wielkim Piątek ulicami naszego miasta przejdą drogi krzyżowe. Uroczystości przygotowały trzy parafie.

Ogólnomiejska Droga Krzyżowa przejdzie ulicami osiedli Kolegialna i Stare Miasto. Jak zapowiada Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka płockiej Kurii, przewodniczyć jej będzie Biskup Płocki Piotr Libera. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe, a ok. 18:40 wyruszy stamtąd droga krzyżowa. Przejdzie ulicami Kościuszki, Tumską i Mostową i zakończy się w Bazylice Katedralnej, gdzie o 20:00 rozpocznie się koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej „Requiem” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Droga krzyżowa na osiedlu Skarpa wyruszy o 18:30 spod kościoła p.w. Ducha Świętego i przejdzie ulicami Mehoffera, Asnyka, Norwida, Wyspiańskiego, Słowackiego, Asnyka. 

O 18:30 rozpocznie się też droga krzyżowa, organizowana przez parafię św. Benedykta na Radziwiu. Procesja wyruszy z kościoła i przejdzie ulicami Kościelną, Okopową, Przesmyk, Górka, Wąską, Dobrzykowską. 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE