Reklama

Ulicami miasta przejdzie procesja. Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano:
Autor:

Ulicami miasta przejdzie procesja. Będą utrudnienia w ruchu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Święto Bożego Ciała nieodłącznie kojarzy się procesjami. Centralne uroczystości tradycyjnie odbędą się w katedrze, ale przez ulice miasta przejdzie ich więcej.

Święto Bożego Ciała nieodłącznie kojarzy się procesjami. Centralne uroczystości tradycyjnie odbędą się w katedrze, ale przez ulice miasta przejdzie ich więcej.

Centralne uroczystości tradycyjnie odbędą się w katedrze. Mszy świętej o 11:00 będzie przewodniczył biskup płocki  Piotr Libera. Krótkie kazanie wygłosi ks. Jarosław Mokrzanowski, sekretarz biskupa płockiego.

- Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: Narutowicza, Kościuszki, Kolegialna, Kwiatka – do kościoła św. Jana Chrzciciela - informuje Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka prasowa płockiej Kurii. - Na zakończenie homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Po zakończonej procesji będzie można wziąć udział w Mszy św. w kościele parafii św. Jana Chrzciciela.

Procesje organizują też inne parafie, m.in. św Wojciecha na Podolszycach czy Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej na Międzytorzu. Kierowcy muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE